Rezultate te kerkimit per termin: +Beogradi

Meta: total 1000 / total_found 11124 / time 0.005 / keyword[0] beogradi / docs[0] 11124 / hits[0] 15970 /
No Pic available
  • 2019-04-06

KORRUPSIONI SHQIPTAR E KA SHPRESËN E MBIJETESËS TE RUSIA E BEOGRADI!

Nga Spartak NGJELA Kjo në fakt është sëmundje e vjetër e të korruptuarve shqiptare. Janë të shumtë ata që në historinë tonë dyqindvjeçare janë bërë pjesë e fqinjëve pushtues duke shitur interesin kombëtar. E ç’i do emrat! Njëlloj si këta të sotmit kanë qenë. Po sot n

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës
  • 2019-03-24

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës

Me sulmet ajrore ndaj ish-Jugosllavisë 20 vjet më parë NATO ndërhyri për të imponuar paqen duke i dhënë fund luftës në Kosovë. Gjurmët e luftës Nga fundi i vitete 1990 konflikti mes forcave serbe dhe popullatës shqiptare ashpërsohet rëndë. Dhjetra mijëra njerëz detyrohen të marri

No Pic available
  • 2019-02-27

Berisha: Gazi që u përdor në protestë ishte i kohës së Millosheviçit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook një mesazh, siç pretendon ai të një oficeri ushtarak nga Kosova. Sipas tij, gazi lotsjellës që u përdor dje në protestën e Tiranës ishte helmues. Gazi helmues qe u përdor dje ne Tirane është i kohës se Milloshe

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË
  • 2019-02-13

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË

Nga Spartak NGJELA Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shq

A DO STABILIZOHET SHQIPËRIA E KOSOVA NGA RAMA-THAÇI
  • 2019-02-06

A DO STABILIZOHET SHQIPËRIA E KOSOVA NGA RAMA-THAÇI

Nga Spartak NGJELA A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti? l. Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqip

No Pic available
  • 2019-02-05

Çështja Cakaj, Kurti: Baton Haxhiu i lidhur me serbët, ka fuqi mbi Edi Ramën

Gent Cakaj, i deleguari si ministër i Jashtëm nga kryeministri Edi Rama ka qenë një ish-anëtar i lëvizjes Vetëvendosja në Kosovës dhe duke komentuar debatin e krijuar lidhur me përzgjedhjen e tij për të drejtuar diplomacinë shqiptare, Albin Kurti ka thënë se ai është i zgjedhur i Ba

CILAT JANË MESAZHET POLITIKE TË PUTINIT NË BEOGRAD?
  • 2019-01-18

CILAT JANË MESAZHET POLITIKE TË PUTINIT NË BEOGRAD?

Nga Enver BYTYÇI Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kryeqytetit serb shkruheshin aso kohe bilbordet me logon: Vladimmir, shpëtojë Serbinë! Vizita e sotme e tij eshtë e dyta në këtë pesëvjeçar, ndërsa serbët e kon