Rezultate te kerkimit per termin: +Beqaj

Meta: total 1000 / total_found 4365 / time 0.002 / keyword[0] beqaj / docs[0] 4365 / hits[0] 10000 /
Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës
  • 2019-04-10

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

Top Story u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar n

No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot
  • 2019-02-07

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot

Por problemi me të sëmurët mendor, ekspozoi një tjetër fenomen, atë të shpërdorimit të fondeve publike. Të dy qeveritë, si në kohën e Berishës, por edhe në të tashmen, kanë zhdukur miliona euro, të destinuara për ndërtimin e një Spitali Psikiatrik Ligjor. Ky Spital, do të rehab

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)
  • 2019-02-03

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)

Mirela Kumbaro e ka hedhur pas krahëve përlotjen që pësoi kur kryeministri Edi Rama vendosi ta shkarkonte pas 5 vitesh nga posti i ministres së Kulturës në mbledhjen e Asamblesë së PS në prag të festimeve për Vitin e Ri. Ish-ministrja është parë e buzëqeshur në Komisionin e Medias,

No Pic available
  • 2019-01-12

Ditë miqësoresh, Teuta barazon me Kastriotin, Skënderbeu dominon Bylisin

Teuta-Kastrioti         1-1 Edhe këtë të shtunë kanë vijuar ndeshjet miqësore për disa nga skuadrat e Kategorisë Superiore, që i vijojnë përgatitjet në Shqipëri. Skuadra e Teutës, forcë e tretë e kampionatit dhe me ambicie maksimale në këtë sezon ka barazuar 1-1 në testi

No Pic available
  • 2019-01-05

Thirrja dëshpëruese: Vajza më vdiq, djali rrezikon nga e njëjta sëmundje

Familja Hoxha përbëhet nga 6 anëtarë. Në mars të vitit të shkuar, vajza e tyre 19-vjeçare ndërroi jetë pasi ishte e sëmurë nga zemra. Bashkimi, kryefamiljari kërkoi ndihmë që vajzën ta dërgonte jashtë vendit për ta kuruar, por thirrja e tij ngeli pa përgjigje. Fatkeqësisht zemra

No Pic available
  • 2019-01-03

PS do ndryshojë Statutin para zgjedhjeve, jo më Forum të Grave

Një grup prej 10 vetësh do të përgatisin deri në mars ndryshimet, që socialistët do ti bëjnë Statutit të partisë së tyre. Me vendim të Asamblesë, ekipi do të drejtohet nga numri dy i partisë, Sekretari i Përgjithshëm Taulant Balla, e përbëhet nga Arben Pëllumbi, Alfred Peza, Bl