Rezultate te kerkimit per termin: +Beqes

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.200Z

Kushtetuesja nis shqyrtimin e mandatit të Beqes

Kuvendi i Shqipërisë nga i cili është dërguar kërkesa nëse mandati i Beqes ka përputhje me Kushtetutën, pretendon se deputeti i opozitës ka shkelur Kushtetutën e vendit, duke marrë pjesë në një tender publik pas kishte marrë mandatin e deputetit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.814Z

Heqja e mandatit te Ilir Beqes Keshilli i Rregullores vendos te premten

Kuvendi nis diskutimin per heqjen mandatin te Ilir Beqes. Pas kerkeses se PD-se Keshilli per Rregulloren Mandatet dhe Imunitetin shqyrtoi me dyer te mbyllura sot paradite ceshtjen ne fjale por pa dale ne asnje perfundim. Me kerkese te socialisteve per tu njohur me dokumentacionin keshilli do te mbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.602Z

PD denoncon abuzimet e Beqes: 5 mln lekë për darka me muzikë live

Opozita ka vijuar edhe sot me akuzat ndaj ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Kësaj here PD është fokusuar tek abuzimet tek Fondi i Detyrueshëm Shëndetësor. Ndër të tjera, deputetja Albana Vokshi tha se, vetëm për "kokteje dhe darka me muzikë live" janë shpenzuar 5 milionë lekë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.965Z

Bogdani Abuzimet e Beqes PS jo standarde te dyfishta

Deputeti i Partise Demokratike Gert Bogdani akuzon opoziten se po ndot ambientin politik ne vend. Sipas tij deklarata hipokrite e kryetarit te bashkise sipas se ciles eshte i pastrehe nderkohe qe e ka mbytur kryeqytetin me pallate dhe beton prej te cilave perfiton 20 eshte nje tjeter deklarate qes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.157Z

PD Abuzimet e Beqes prokuroria te zbardhe te verteten

Halimi Rama te tregoje edhe shkelesit e tjere te ligjit. Strazimiri Kerkesa jone per heqjen e imunitetit sipas Kushtetutes. Partia Demokratike u ben thirrje organeve te drejtesise te zbardhin te verteten lidhur me abuzimet e deputetit socialit Ilir Beqja. Duke theksuar edhe nje her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.251Z

Mandati i Beqes Kuvendi e con me 70 vota ne Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese do te vendose nese Ilir Beqja do te jete me deputet apo jo. Ky eshte vendimi i marre dje nga Kuvendi i Shqiperise. Me 70 vota pro 67 kunder 2 abstenime dhe mospjesemarrjen e nje deputeti eshte miratuar kerkesa e nje grupi deputetesh per te shqyrtuar ceshtjen e papajtueshmerise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.190Z

Raporti perfundimtar dy qendrimet per mandatin e Beqes

Kuvend sot votim i hapur per ligjvenesin socialist. PS ne salle me kerkesen Duam votim te fshehte. Kuvendi vendos sot per mandatin e deputetit socialist Ilir Beqja. Vendimi i ligjveneseve do te jepet me votim te hapur edhe pse socialistet jane shprehur kunder kesaj procedure. Buri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama