Rezultate te kerkimit per termin: +Beqir +Ballukut

Meta: total 115 / total_found 115 / time 0.000 / keyword[0] beqir / docs[0] 2156 / hits[0] 3565 / keyword[1] ballukut / docs[1] 155 / hits[1] 266 /
No Pic available
  • 2018-11-22

Amanet, filmi i Namik Ajazit nderohet nga Çmimet Kult

Filmi Amaneti i Namik Ajazit u vlerësua si filmi më i mirë shqiptar i viteve të fundit. Akademia e Çmimeve Kult e ka vlerësuar filmin me regji të Namik Ajazit me trofeun e më të mirit. Ndërsa vetë Ajazi ndodhet në Romë për xhirimet e një tjetër filmi (Portreti I pa mbaruar I Clara B

Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun
  • 2016-12-20

Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun

Ish-presidenti Alfred Moisiu, që ka punuar për rreth shtatë vjet me Mehmet Shehun në Ministrinë e Mbrojtjes, rrëfehet në një intervistë për gazetën Dita, se si e ka njohur këtë të fundit. Zoti President, ju e kini njohur nga afër Mehmet Shehun dhe kini punuar me të. Çfarë kujt

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut
  • 2016-11-25

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut

Ne ndeshjen Luftëtari-Partizani 1-1, zhvilluar më 5 nëntor, në tribunën VIP të stadiumit të rikonstruktuar ra në sy prania e Theodhor Kallucit, që të gjithë i flasin shkurtimisht Dhori. Ishte aty, jo thjesht si një legjendë e futbollit gjirokastrit, por si një ish-lojtar i Partizan

Arratisja e Himarës/ Enveri: Të bukur anëtarë partie paskemi pasur në gjirin tonë! (PJESA IX)
  • 2016-08-27

Arratisja e Himarës/ Enveri: Të bukur anëtarë partie paskemi pasur në gjirin tonë! (PJESA IX)

Arratisja e familjes Malo në gushtin e vitit '71, nga bregu i Himarës, është mësuar në Tiranë, kur anija "De Rada" po i afrohej portit të Korfuzit. "Ikën! Ishin shumë! S'kishim mundësi t'i kthenim!". Të dhënat e para të kapitenit të katerit silurues, që ndoqi atë hap pas hapi deris

Zbulohet ditari sekret i Enver Hoxhës: Ismail Kadare, një poet korbash, borgjez
  • 2016-05-06

Zbulohet ditari sekret i Enver Hoxhës: Ismail Kadare, një poet korbash, borgjez

Shënimet e Enver Hoxhës në ditarin e tij personal të datës 20 tetor 1975, të cilat janë pjesë e librit Kadare në dokumentet e Pallatit të Ëndrrave, të Dashnor Kaloçit të botuar nga UET Press, në të cilat ai ka shpërthyer i egërsuar ndaj Ramiz Alisë, i cili kishte pëlqyer poezi

HISTORIA/ Ali Mema, ikona bardheblu që u kryqëzua se nuk luante kundër Tiranës
  • 2016-03-28

HISTORIA/ Ali Mema, ikona bardheblu që u kryqëzua se nuk luante kundër Tiranës

Nga UVIL ZAJMI Jeta dhe karriera e Ali Memës, një nga perlat e futbollit kombëtar, nga fillimet, debutimi, protagonist me 17 Nëntorin e famshëm të viteve 60-70. Po, historia e tij është vërtet e rrallë Në rolin e portierit kur priti penalltitë në finale me Besën, lojtar formacioni në

Blloku, historia dhe të fshehtat e lagjes me të famshme të Tiranës!
  • 2016-01-10

Blloku, historia dhe të fshehtat e lagjes me të famshme të Tiranës!

Per pjesen me te madhe te qytetareve te Tiranes, Blloku eshte lagjia me ne mode dhe me e gjalle e Kryeqytetit. Per guidat turistike ai eshte vendi qe rekomandohet per nje drink ne oret e vona te nates dhe per te kuptuar jeten vibrante te Tiranes. Pak qytetare e kane njohur ate si zonen e ndaluar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama