Rezultate te kerkimit per termin: +Beqiraj

Meta: total 1000 / total_found 1356 / time 0.000 / keyword[0] beqiraj / docs[0] 1356 / hits[0] 2454 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Burimet: Mandija kërkon shkarkimin e zv.ministres së Financave

Zëvendës.kryeministrja teknike Ledina Mandija kërkon shkarkimin e zëvendës/ministres së Financave Irena Beqiraj. Lajmi bëhet me dije nga burime dhe shkak thuhet se është shkelja hapur e kodit etik nga Beqiraj. Beqiraj doli në një deklarim për mediat dhe deklaroi disa të dhëna teknike p

No Pic available
  • 2017-06-21

Irena Beqiraj fton në debat zv/kryeministren: Shikoni o botë kush po ha lakror të ftohtë

Zv/kryeministrja Ledina Mandia akuzoi dje zv/ministren e Financave Irena Beqiraj, se po nxit administratën të marrë pjesë në fushatën elektorale. Por përmes një postimi në Facebook, Irena Beqiraj, i ka këshilluar asaj vetpërmbajtje, ndërsa e ka ftuar në një debat publik. Sot dëgjoj q

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-24

Përçahet e majta, 23 parti jo parlamentare apel Gjinushit e Milos: Tërhiquni nga gara

Plot 23 parti jo parlamentare deklaruan sot mbështetjen për partinë Socialiste duke i bërë thirrje elektoratit të tyre të votojnë për siglën e PS. Pas takimit ata deklaruan se çdo parti e majtë e regjistruar më vete në zgjedhjet e 25 qershorit përbënte një rrezik për të majtën du

Nishani shkarkon 6 ministra dhe zv/kryeministrin, dekreton emrat e rinj
  • 2017-05-22

Nishani shkarkon 6 ministra dhe zv/kryeministrin, dekreton emrat e rinj

Pas publikimit të emrave të ministrave të rinj dhe zv/kryeministrit të propozuar nga Partia Demokratike, presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar sot emërimet e tyre.  Këto emra pritet të miratohen sot në seancën e jashtëzakonshme që do të mlidhet në orën 18:00. Zv/ kry

No Pic available
  • 2017-05-22

Emërohen zv/ ministrat e rinj të ministrave teknikë

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme lirimin nga detyra të zv/ministrave dhe propozoi 6 zv/ ministrat e rinj të 6 ministrave teknikë të propozuar nga opozita, sipas marrëveshjes dypalëshe. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë që u mbajt në orën 10:00. L