Rezultate te kerkimit per termin: +Berat +Hyseni

Meta: total 207 / total_found 207 / time 0.000 / keyword[0] berat / docs[0] 15945 / hits[0] 26341 / keyword[1] hyseni / docs[1] 4453 / hits[1] 9917 /
KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend
  • 2019-02-28

Mandatet, kush janë 10 rezervistët që mund të ulen në Kuvend

Tashmë që KQZ ka nisur procesin e zëvendësimin e deputetëve të dorëhequr të opozitës, kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e parë të kandidatëve në listat shumëemërore të PD dhe LSI, që mund ta pranojnë mandatin dhe të bëhen pjesë e Parlamentit. Burime nga Selia Blu bëjnë

No Pic available
  • 2017-06-29

LISTA/ Kush vesh për herë të parë kostumin e deputetit

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit në Kuvendin e Shqipërisë do të ulen për herë të parë si deputetë në 54 emra, disa të njohur dhe disa të panjohur. Për disa prej tyre ka pasur polemika gjatë prezantimit të parë, por mbetet për t`u parë nëse përfaqësimi i tyre në parlamentin e Shq

No Pic available
  • 2017-06-28

Mbyllet procesi i numërimit në rang kombëtar, Zguri: Rezultatet paraprake për çdo parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaroi sot mbylljen e procesit të numërimit të votave. Ka qenë pikërisht kreu I KQZ, Klement Zguri I cili publikoi dhe  rezultatet paraprake të mbërritura në mënyrë elektronike. Zguri theksoi se në mbarë vendin në votime morën pjesë 46.72 përqind vot

EMRAT / Kush janë 73 deputetët e rinj të Partisë Socialiste
  • 2017-06-27

EMRAT / Kush janë 73 deputetët e rinj të Partisë Socialiste

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-27

Përbërja e parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit

Pas numërimit të verdiktit të qytetarëve shqiptarë, Partia Socialiste ka fituar shumicën e votave duke cuar në parlament 74 deputetë të cilët jane sipas qarqeve. Qarku Berat 1. Blendi Klosi 2. Ermonela Valikaj 3. Adnor Shameti 4. Fadil Nasufi Qarku Dibër 1. Ilir Beqja 2. Almira Xhembulla