Rezultate te kerkimit per termin: +Berishn

Meta: total 100 / total_found 100 / time 0.000 / keyword[0] berishn / docs[0] 100 / hits[0] 130 /
Kafshë sociale/ Portreti i Fatos Nanos në 97-n, sipas Ambasadës amerikane
  • 2016-02-12

Kafshë sociale/ Portreti i Fatos Nanos në 97-n, sipas Ambasadës amerikane

Wikileaks ka zbardhur një nga kabllogramet konfidenciale të Ambasadës amerikane në Tiranë u bëhet një biografi e detajuar e Fatos Nanos në vitin 1997. Nano është liruar nga burgu pak muaj më parë dhe sapo është zgjedhur kryeministër. Ambasada tregon detaje të jetës së tij nga kr

Braçe: Zyrtart e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme
  • 2014-04-23

Braçe: Zyrtart e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme

Deputeti i Partis Socialiste Erion Braçe iu prgjigj deklarimeve mediatike t kryetarit t opozits, Lulzim Basha. N nj koment n rrjetin social Facebook, Braçe shkruan se ka dgjuar nj recitim me z t trashur nga Basha por krkohet prgjigje pr disa çshtje ku ai gnjeu publikisht. Lulzim Basha gnjeu ku

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?
  • 2014-03-24

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?

Nga Mero Baze   Ilir Meta m n fund u prball me nj sulm t strukturuar nga Partia Demokratike. N nj deklarat zyrtare t partis m t madhe opozitare, Ilir Meta fajsohej për sulmin dhe shkatërrimin e institucioneve të pavarura, për reduktimin e hapësirës së debatit në Kuvend për opozit

No Pic available
  • 2010-11-23

SHQIPTART M T FRIKSUAR NN BERISHN

Shqiptaret rezultojne te kene me shume frike te shprehin hapur pikepamjet e tyre politike ne qeverine e Sali Berishes se sa ckane qene nen qeverisjet e meparshme socialiste. Keshtu ka rezultuar nga nje sondazh i bere prej agjencise prestigjioze Gallup perfundimet e te cilit u bene publike vetem dy d

No Pic available
  • 2010-09-01

Petro Koçi: PS, e lidhur me biznesin, jo me shtresat sociale

Petro Koçi, ish-funksionari i lartë i PS-së, që prej shkurtit të 2009-s ka krijuar partinë e re PSV, për shkak të mungesës së demokracisë brenda partisë, analizon politikën aktuale të partisë mëmë Petro Koi, ish-funksionari i lart i PS-s, q prej shkurtit t

No Pic available
  • 2010-08-30

Ish-pronarët: Në qoftë se nuk reflektohet, do të nisin protestat e pandalshme

Qndrimi Flet kreu i shoqats “Pronsi me Drejtsi”, Rrapo Danushi: Nisma e PD-s ka pr qllim t bllokoj ankesat n Strasburg Ish-pronart jan t mendimit se mazhoranca ndrmjet ligjit t ri t pronave ka si qllim t’i zvarris pronart npr gjyqet shqiptare, duke i vonuar n dorzimin e dosjeve n

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e