Rezultate te kerkimit per termin: +Berisha +Prita

Meta: total 428 / total_found 428 / time 0.003 / keyword[0] berisha / docs[0] 137767 / hits[0] 437275 / keyword[1] prita / docs[1] 1673 / hits[1] 1871 /
No Pic available
  • 2017-02-15

Grabitja në Rinas, Berisha: Hajnat u kapën por paratë i duhen Ramës për fushatë

Ka reaguar sot, një ditë pas arrestimit të të dyshuarve si autorë të dy grabitjeve në rrugën e Rinasit, ish kryeministri Sali Berisha Deputeti demokrat përmes një postimi në facebook poston 10 dyshimet e tij që duhen sqaruar lidhur me operacionin ndërsa i bën thirrje prokurorisë të h

Berisha: 10 pikëpyetjet e operacionit të policisë dhe ku ikën paratë e bankës?
  • 2017-02-15

Berisha: 10 pikëpyetjet e operacionit të policisë dhe ku ikën paratë e bankës?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas aksionit për kapejen e 4 prej grabitësve të 3.2 milion dollarëve të BKT, afër Rinasit dhe ngre dhjetë pikëpyetje për operacionin. Sipas tij, edhe ky operacion ngjan me arrestimin e Julian Sinajat, Gjutajve apo Brukajve, ndërsa hedh dyshime se pa

No Pic available
  • 2017-02-14

Vendimi i Gjykatës, reagojnë vëllezërit Shyti: Tani, Berisha do të paguajë personalisht

Pas vendimit te gjykatës dhe reagimit të Sali Berishës kanë bërë një deklaratë për media  vëllezërit Orik dhe Leart Shyti. Ata janë shprehur se” nuk jemi ndjerë asnjëherë fajtorë, por sot jemi ligjërisht të pafajshëm”. Tonet e tyre kanë qenë të ashpra ndaj ish-krye

Pas vendimt të gjykatës për Hakmarrjen për Drejtësi, reagojnë Orik e Lerat Shyti: Tani duhet që i pandehur të merret Sali Berisha
  • 2017-02-13

Pas vendimt të gjykatës për Hakmarrjen për Drejtësi, reagojnë Orik e Lerat Shyti: Tani duhet që i pandehur të merret Sali Berisha

Pasi gjykata shpalli të pafajshëm grupin Hakmarrja për Drejtësi, kane reaguar Orik e Lerat Shyti. Ata kane thënë se kurrë nuk është ndjerë fajtor për krimet për të cilat është akuzuar. Dy vëllezërit, që jetojnë si azilantë jashtë vendit, thonë se ndjehen mirë që e vër

REAGIMI/ Ilir Meta flet për shkarkimin e Manjanit: Rama u shpreh qartë. Nuk jam dorëzuar as përballë Berishës, as Ramës
  • 2017-01-31

REAGIMI/ Ilir Meta flet për shkarkimin e Manjanit: Rama u shpreh qartë. Nuk jam dorëzuar as përballë Berishës, as Ramës

Kryeparlamentari Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp, pas shkarkimit të Ylli Manjanit. Pyetje-Përgjigje: Ish-ministri Manjani artikuloi akuza të rënda për lidhje të pushtetit me korrupsionit. A ishit vënë më parë në dijeni nga vetë ai ju për këto që i quajti fakte?

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin
  • 2017-01-27

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin

Dje është zhvilluar një intervistë në kufijte e qesharakes, mes Çlirim Pekës dhe Sali Berishës. Ky i fundit ka thënë disa perla, mes të cilave edhe që është mik me Donald Trump, përmes të njohurve të përbashkët. Më pas tha se ka refuzuar Hillari Clinton, për të bërë një

No Pic available
  • 2017-01-26

Berisha: Rreziku serb nuk është kapërcyer, synojnë Pejën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se rreziku serb për të synuar Mitrovicën ende nuk ka kapërcyer. Në një intervistë për syri.net Berisha tha se serbët synojnë Pejën. Pyetja: Të kthehemi tek halli jonë, Kosova. Ngjarjet e javëve të fundit janë vërtet shqetësuese dhe ngjarje