Rezultate te kerkimit per termin: +Berlinales

Total: 109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.763Z

Triumfuesit e Berlinales

Filmi italian “Caesar Must Die” nën regji të vëllezërve Paolo e Vittorio Taviani, “është shpallur si filmi më i mirë i edicionit të 62-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Berlin. "Ariu i Artë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.503Z

Syri vëzhgues i Berlinales vjen në Tiranë

Dy pre-selektorë të Festivalit ndërkombëtar të Berlinit do të jenë prezent gjatë datave 13-17 nëntor Shqipëria do të jetë në fokusin e vëzhguesve të Festivalit Ndërkombëtar të Berlinit vitin e ardhshëm. Dy pre-selektorë të këtij festivali do të mbërrijnë në Tiranë nga dat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.408Z

QKK prezanton filmat para përzgjedhësve të Berlinales

Në Tiranë, prej 14 deri më 16 nëntor, mbahet takimi vjetor i paraselektimit të filmave nga Evropa juglindore për festivalin e njohur të filmit në Berlin.Qendra Kinematografike e Kosovës për herë të parë merr pjesë në këtë lloj prezantimi, ku shfaqi 6 filmat që kishte subvencionuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.590Z

Bergman dhe gjithe shqiptaret e Berlinales

Festivali i Berlinit hapet sot zyrtarisht. Homazh Ingmar Bergmanit. Gjithcka qe shfaqet nga Shqiperia dhe artistet e rinj shqiptare Mjeshtri Sot hapet Berlinalja edicioni i 61 i Berlin International Film Festival. shte njoftuar tashme se aty shkojne nje mori shqiptaresh. Si asnjehere prania e a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.753Z

10 filma kosovar do të shfaqen para selektorëve të Berlinales (Foto)

Në Zagreb të Kroacisë sot fillon shfaqja e filmave më të fundit të rajonit përpara selektorëve të Berlinales. Kjo ngjarje do të zgjas për tri ditë, ku prodhimet më të reja filmike do të shfaqen duke synuar pjesëmarrjen n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.758Z

Dy histori shqiptare në Tregun Evropian të Berlinales

Made in Albania" dhe "Premtimi i mbajtur", dy projekte filmike në European Film Market, përfaqësuar nga "Aeternum Artëorks", si e vetmja shtëpi filmike shqiptare e prezantuar aty Berlinalja 2009, Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Gjermani, sot shënon ditën e fundit, ndërkohë që prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.562Z

Suprizat e Berlinales së 62-të, Ariu i Artë për "Cesare deve morire”

BERLIN-Askush nuk e kishte pritur Ariun e Artë për "Cesare deve morire", ndonëse kritika ndërkombëtare ishte mjaf dashamirëse ndaj filmit. Por, në Berlinalen e sivjetshme pati edhe shumë supriza të tjera. Ariu i Artë shkon tek italianët! E papri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama