Rezultate te kerkimit per termin: +Berlini

Meta: total 1000 / total_found 2120 / time 0.001 / keyword[0] berlini / docs[0] 2120 / hits[0] 2606 /
Grabitja në Rinas, ministrja Balluku: Alarm! Sistemi i sigurisë ka rënë!
  • 2019-04-09

Grabitja në Rinas, ministrja Balluku: Alarm! Sistemi i sigurisë ka rënë!

Pas grabitjes së bujshme në Rinas, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, teksa e konsideron ngjarje të rëndë, thekson se elementët e sigurisë kanë rënë dhe se grabitësit kanë arritur deri në pistën e aeroportit. Nga Berlini ku ndodhet për një vizitë zyrtare, ministrja theks

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 
  • 2019-04-04

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 

Prej disa ditësh ai gjendet në Berlin, ku ka zhvilluar takime me rëndësi në Bundestagun gjerman, madje aq të vlefshme sa për tia deleguar drejtimin e protestës para Parlamentit të enjten, Edi Palokës. Dhe nga zemra e Gjermanisë, Basha nuk mund të largohej pa dhënë një mesazh të fort

No Pic available
  • 2019-04-03

FOTOLAJM/ Arsenali i rëndë i Lleshajt parakalim pranveror në Tiranë

Opozita shqiptare protestoi sot para Parlamentit për të disatën herë radhazi, duke kërkuar rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Teksa Rama, nga brenda sallës ironizonte Grupin Parlamentar të PD dhe Basha u jepte zemër nga Berlini, në Tiranë është shkrepur kjo foto pikante, k

Një festival filmi për dhunën ndaj gruas
  • 2019-03-07

Një festival filmi për dhunën ndaj gruas

Historia e dhimbshme e një marrëdhënie abuzive. Një grua e cila duhet t’i japë fund martesës, por edhe të çlirohet nga paragjykimet kulturore. Kjo është historia e filmit I huaji që do të shfaqet më 8 mars në ekranin e Festivalit të Filmit për gruan që hap siparin në Tiranë.

Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV
  • 2019-03-05

Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV

Një ekip i hulumtuesve evropianë tha se një pacient britanik duket se është shëruar nga virusi që shkakton AIDS-in, pas trasplantit të disa qelizave. Nëse këto gjetje, që janë publikuar në revistën Nature, konfirmohen, ky do të ishte suksesi i dytë i tillë në historinë e kërkimev

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)
  • 2019-02-16

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)

Kryeqyteti i Gjermanisë është një destinacion kreativ dhe interesant për të rinjtë Por, jo vetëm… Berlini është një nga kryeqytetet më të bukura europiane, ndër më të preferuarit për të rinjtë për dinamizmin, artin dhe trendet e reja. Por, edhe sot, dëgjohet të flitet pë

Nord Stream 2, Gjermania e Franca kompromis për linjën gazsjellëse
  • 2019-02-09

Nord Stream 2, Gjermania e Franca kompromis për linjën gazsjellëse

Gjermania dhe Franca e kanë zgjidhur grindjen mes tyre për linjën gazsjellëse Nord Stream 2. Berlini dhe Parisi parashtruan një propozim tjetër për rishqyrtimin e direktiva europiane për gazin, që u miratua prej vendeve të tjera europiane. Këtë e konfirmoi kancelarja Angela Merkel në Be