Rezultate te kerkimit per termin: +Berlusconi

Total: 2355
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.580Z

Berlusconi “rekorder”

Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, vlerësoi se sa i përket numrit të ithtarëve që ka, ai është “rekorder” në mesin e udhëheqësve të Perëndimit demokratik. Gjatë vizitës së tij në qytetin e Bolonjës, Berlusconi theksoi se është më i popullarizuar se presidenti i Fran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.844Z

Berlusconi paralajmëron dorëheqje

Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, thotë se nuk do të kandidojë më për kryeministër, nëse Italia mban zgjedhje të parakohshme.Berlusconi u zotua se do të qëndrojë në pushtet, derisa parlamenti të ketë miratuar reformat buxhetore me qëllim të parandalimit të rënies së Italis�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.025Z

ldquoPerendonrdquo epoka Berlusconi

Senati Italian votoi në favor të përjashtimit të ish-kryeministrit Silvio Berlusconi nga parlamenti në mënyrë të menjëhershme, në një votim të realizuar pasditen e së mërkurës. Vendimi i Senatit u motivua nga dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.051Z

Basta Berlusconi? Jo plotësisht

Finito për Berlusconin? Apo të vdekurit politikisht jetojnë më gjatë? Silvio Berlusconi mund të rikthehet, por Europa nuk e ka merituar një gjë të tillë, komenton Bernd Riegert.   Bernd Riegert* Pas debatesh të nxehta senati italian ia dha më në fund Silvio Berlusconit dënimin, q�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.498Z

Berlusconi humb shumicën

Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka humbur shumicën në Dhomën e Deputetëve dhe është shumë pranë dorëheqjes, pavarësisht se arriti të kalonte projektbuxhetin.Aleati kryesor i kryeministrit, Umberto Bossi, i bëri thirrje 75-vjeçarit që t’i hapë rrugë formimit të një qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.846Z

Fundi i Berlusconi-t

E mërkurë, 27 nëntor 2013. Mund të jetë dita e fundit si parlamentar (ndoshta dhe si politikan) e Silvio Berlusconi-t, pas thuajse 20 viteve dominimi të politikës italiane. Parlamenti italian pritet të votojë pasditen e së mërkurë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.969Z

Berlusconi mberrin ne Shqiperi

Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, mberrin ne vendin tone per nje vizite disa-oreshe, ku do te takoje kreret me te larte te shtetit. Fillimisht Berlusconi do te takoje homologun e tij, Sali Berisha, ku do te zhvilloje bisedime koke me koke. Pike kryesore e vizites do te jete nenshkr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama