Rezultate te kerkimit per termin: +Berluskoni

Total: 3770
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.244Z

Berluskoni kerkon votebesim

Rrezohet plani i qeverise Berluskoni per bilancet financiare te vendit. Ky rrezim erdhi nga dhoma e ulet e parlamentit italian. Persa i perket ketij plani deputet italine u ndane ne dy ane duke votuar 290 pro tij dhe 290 te tjere kunder. Ky votim ka shtuar zerat per nje nocion mosbesimi kunder qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.214Z

Berluskoni admiron Hamsikun

Pronari i Milanit, Silvio Berluskoni, ka shprehur admirimin e tij për yllin e Napolit, Marek Hamshik. Berluskoni po ashtu është pyetur edhe për të ardhmen e trajnerit të Napolit, Valter Maxarri. “Hamsik? Nuk mendoj se Napoli synon ta shesë njërin prej yjeve të ekipit, veçanërisht nëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.930Z

Berluskoni është mirë!

Romë (start)-Kryeministri italian është shëndoshë e mirë-kështu ka sqaruar zëdhënësi i qeverisë italiane, Paolo Bonaiuti, i cili poshtë zërat se Silvio Berluskoni kishte pasur shqetësime shëndetësore në avion gjatë kthimit nga samiti i G20-s në Uashington, sipas televizionit Sky T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.019Z

Berluskoni fiton votëbesimin

29/04/2005  Itali Kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni, dhe kabineti i tij i qendrës së djathtë fituan votëbesimin në parlament, një ditë pasi përcaktuan përparësitë politike për vitin e ardhshëm. Qeveria fitoi sot votëbesimin në Dhomën e Ulët të Parlamentit të ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.364Z

Betohet sot qeveria 'Berluskoni'

  Qeveria Berluskoni betohet sot pasdite, para se të marrë detyrën për drejtimin e Italisë për një mandat të ardhshëm. Me 5 ministra më pak se qeveria paraadhëse e kryeministrit Prodi, por edhe me 2 gra më pak në kabinet, qeveria Berluskoni duket se i ngjan një qeverie në diet�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.920Z

Berluskoni kalon Senatin

Kryeministri italian Silvio Berluskoni ka kaluar provën e parë, atë të Senatit duke marrë 317 vota pro dhe 293 kundër. Por ajo që konsiderohet si beteja e vërtetë do të jetë ajo që do të kryhet në Dhomën e Deput

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.057Z

Tiranë,Berluskoni vizitë zyrtare

Kryeministri i Italisë Silvio Berluskoni do të vizitojë zyrtarisht Tiranën në fillim të dhjetorit. Ardhja e Kryeministrit italian Berluskoni bëhet me ftesën e Kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha. Kreu i qeverisë së vendit fqinj do të qendrojë vetëm disa orë në kryeqytetitn shq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama