Rezultate te kerkimit per termin: +Bernard +Kushner

Total: 309
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.652Z

Parashikimi i Bernard Kushner për Shqipërinë: Negociatat brenda vitit

Ish-ministri i Jashtëm francez Bernard Kushner pret që Bashkimi Europian të nisë negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë këtë vit. Në një opinion të publikuar në Financial Times disa muaj pasi vizitoi Shqipërinë në mesin e krizës së reformës në drejtësi, tashmë që gjithçka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Kushner: Vendet e BE të gatshme për sanksione shtesë ndaj Iranit Ministri i Jashtëm i Francez, Bernard Kushner

Ministri i Jashtëm Francez, Bernard Kushner, deklaroi sot se vendet e Bashkimit Evropian janë të gatshme që në rast të mungesës së konsensusit në Kombet e Bashkuara, të zbatojnë sanksione shtesë ndaj Iranit. Gjatë vizitës së tij në Finlandë, kreu i diplomacisë franceze tha se sanks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.943Z

Bernard Kushner, një ministër i njollosur?

Doktori, i shndërruar në dip lomat, 69-vjeçar, ka qenë një figurë publike në vendin e tij dhe më gjerë, që kur ndihmoi në themelimin e fondit të bamirësisë, "Mjekët pa Kufij", në vitin 1971. Sigurisht që ai i ka hedhur poshtë akuzat, duke pretenduar se është thjesht një viktimë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.826Z

Kosova Serbia dhe Bernard Kushner

e Marte 20 Janar 20151249 pm LEONIDHA MRTIRIbrbr   Ne rrugen per normalizimin e marredhenieve midis Kosoves dhe Serbise cilitdo i lind me te drejte pyetja sa kohe do t8217i duhet Serbise te njohe shtetin e saj fqinj Marreveshja e njohur midis dy vendeve e 19 prillit 2013 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

Kushner: Valonia Francës?

Ministri i Jashtëm francez, Bernard Kushner nuk ka pranuar të komentojë zerat mbi kalimin mundshëm të Valonias nën juridiksionin francez. “Këtë pyetje as nuk e dëgjova fare”. Kështu i është përgjigjur Kushner pyetjes së drejtuar nga një gazetar pas takimit të L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.728Z

Kushner: Integrim Ballkanit Perendimor

Mistri i jashtem francez, Bernard Kushner deklaroi se Ballkani Perendimor duhet te integrohet ne Bashkimin Evropian. Duke folur per mediat nderkombetare, shefi i diplomacise franceze nuk e sheh te arsyeshme mbajtjen e ndonje takimi mes BE-se dhe vendeve te rajonit perendimor, pasi tashme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.641Z

Kushner në Serbi, normalizoni marrëdhëniet me Kosovën

BEOGRAD- Ministri i Punëve të Jashtme të Francës, Bernard Kushner sot në Beograd është takuar me zyrtarët më të lartë të Serbisë, me të cilët, sipas medieve serbe, ka biseduar rreth integrimeve evropiane dhe përparimit të marrëdhënieve me Kosovën. Pas takimit me të, kabineti i p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama