Rezultate te kerkimit per termin: +Bernie +Sanders

Meta: total 351 / total_found 351 / time 0.000 / keyword[0] bernie / docs[0] 598 / hits[0] 799 / keyword[1] sanders / docs[1] 565 / hits[1] 1238 /
A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?
  • 2019-03-15

A do të jetë Joe Biden kandidati për President në SHBA?

Ish-nënpresidenti amerikan, Joe Biden duket se po i afrohet vendimit për të hyrë në garën presidenciale dhe një vendim zyrtar mund të shpallet brenda disa javësh. Nëse zoti Biden kandidon, anketat tregojnë se ai do të ishte në krye të listës së demokratëve që kërkojnë presidencë

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

No Pic available
  • 2019-03-03

Sanders nis fushatën: Trump është Presidenti më i rrezikshëm, do e mund

Senatori amerikan Bernie Sanders ka filluar fushatën e tij të dytë për president të SHBA-ve. Duke folur në Bruklin të Nju Jorkut, ai e quajti Donald Trump, presidentin më të rrezikshëm në historinë e SHBA-së. Ai parashikoi se do të fitonte nominimin me rivalët demokratë dhe më pas d

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA
  • 2019-02-19

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA

Senatori amerikan, Bernie Sanders, thotë se do të kandidojë përsëri për president në vitin 2020, duke bërë një përpjekje të dytë për të fituar nominimin e Partisë Demokratike. Senatori 77-vjeçar i Vermontit u bë një yll politik në vitin 2016 megjithëse ai humbi nominimin për pr

Midterm 2018, nga transgjinorët te kandidatët myslimanë (Foto)
  • 2018-11-04

Midterm 2018, nga transgjinorët te kandidatët myslimanë (Foto)

Në 6 nëntor, të martën, SHBA-të mund të zgjedhin guvernatorin e parë transgjinor, por edhe gruan e parë afro-amerikane në drejtimin e një shteti amerikan. Këto janë fytyrat e kandidatëve të zgjedhjeve të mes mandatit 2018, që mund të ndryshojnë historinë e Amerikës. Christine Hal

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Çfarë ndodhi, del në treg libri Hillary-t: Demokratët në kaos  
  • 2017-09-13

Çfarë ndodhi, del në treg libri Hillary-t: Demokratët në kaos  

Si pothuajse gjithçka që ka të bëjë me Hillary Clintonin, edhe libri i saj i titulluar What Happened, Çfarë ndodhi, ka ngjallur reagime të kundërta. Është grupi që e priti me padurim dhe që mendon se shumë faktorë sollën humbjen e saj dhe libri i përshkruan ato me vërtetësi. Por j