Rezultate te kerkimit per termin: +Bernie +Sanders

Meta: total 342 / total_found 342 / time 0.000 / keyword[0] bernie / docs[0] 588 / hits[0] 786 / keyword[1] sanders / docs[1] 489 / hits[1] 1120 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Sanders: Izraeli 50 vite okupim në Palestinë, duhet të marrë fund

Senatori amerikan Bernie Sanders, duke folur për konfliktin izraelito-palestinezë, ka deklaruar se okupimi duhet të përfundojë. Sanders ka qenë një nga kandidatët kryesor për Presidencialet amerikane vitin e shkuar. Ne jemi tani në vitin 50 të okupimit të Izraelit, një okupim që mohon

No Pic available
  • 2017-06-04

Europa e bashkuar First

Nuk është ndonjë arritje e madhe, të ndjehesh moralisht më lart përballë Trumpit. Por Europa duhet të sqarojë njëherë mirë me veten, se çfarë vlerash kërkon të mbrojë. Nga Jagoda Marinic Trump doli para shtypit botëror këtë javë dhe bëri të ditur pak a shumë kështu: Unë do

Rusët, sulm informatik nga Shqipëria
  • 2017-03-23

Rusët, sulm informatik nga Shqipëria

Qershorin e vitit të kaluar, Huffington Post raportoi se një sërë faqesh Facebook-u nga mbështetës të Bernie Sanders po kontrolloheshin prej hakerave të huaj me qëllimin që të trazonin dhe përçanin të majtët përmes lajmeve të rreme. Gazetarja politike e MSNBC, Rachel Maddow iu rikth

No Pic available
  • 2017-03-16

Si u pasuruan 11 portale shqiptare me sulmet ndaj Hilari Klintonit

Nga Vincent Triest/ FBI do të publikojë prova të reja për rrjetin e pedofilisë që ka lidhje me Hillary Clinton, ishte kjo tema kryesore e një shkrimi në uebsitin Bients.com dhe ThePredicted.com. Duke cituar një dokument të fabrikuar të FBI-së, shkrimi implikonte ish-kandidaten dem

No Pic available
  • 2017-02-26

Njeriu i Obamës zgjidhet në krye të Partisë Demokratike në SHBA

Demokratët amerikanë zgjodhën të shtunën në Atlanta liderin e tyre, Tom Perez, një person i rrethit të ngushtë të ish-presidentit, Barack Obama, udhërrefyesi i të cilit është e qartë: ti kundërpërgjigjet presidentit, Donald Trump, dhe të riorganizojë partinë për tu bërë shumic

SHBA, ish-sekretari i Punës, Tom Perez zgjidhet kreu i demokratëve
  • 2017-02-26

SHBA, ish-sekretari i Punës, Tom Perez zgjidhet kreu i demokratëve

Ish-Sekretari i Punës, Tom Perez, u zgjodh dje kryetar i Komitetit Kombëtar Demokrat. Ai do të ketë detyrën e vështirë të rimëkëmbjes së Partisë Demokrate pas tronditjes nga fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale. Perez, i cili pati shërbyer në kabinetin e ish-Presidentit B

No Pic available
  • 2017-01-24

Trump godet sërish, miraton dy gazsjellësit e protestave të mëdha

Presidenti i ri amerikan, Donald Trump ka nënshkruar dy urdhra ekzekutivë për të çuar përpara ndërtimin e tubacioneve të gazsjellësve Dakota Access dhe Keystone, mjaft të diskutueshëm. Urdhri i Trump është i kundërt me atë të ish-Presidentit Barack Obama, i cili pat ndaluar ndërtimi