Rezultate te kerkimit per termin: +Bernie +Sandersit

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] bernie / docs[0] 598 / hits[0] 799 / keyword[1] sandersit / docs[1] 18 / hits[1] 23 /
No Pic available
  • 2016-06-08

Zgjedhjet presidenciale, Hillary Clinton shpalli veten të nominuar të demokratëve

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, mbrëmë vonë e ka shpallur vetveten të nominuar të Partisë Demokratike për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, ndërsa presidenti, Barack Obama, e ka uruar atë për nominim. Pasi i falënderoi mbështetësit duke thënë se i m

Acarime në fushatën presidenciale
  • 2016-04-29

Acarime në fushatën presidenciale

Disa persona u arrestuan të enjten në mbrëmje kur policia ndërhyri për të ndërprerë përleshjet mes përkrahësve dhe kundërshtarëve të kandidatit republikan Donald Trump jashtë ambjentit ku ai po mbante një tubim në Kaliforninë e Jugut. Një person në një makinë që dukej se po s

SHBA, debati më i ashpër televiziv mes Hillary Clinton dhe Sanders
  • 2016-04-15

SHBA, debati më i ashpër televiziv mes Hillary Clinton dhe Sanders

Ka qenë dueli më i ashpër televiziv, ai mes Hillary Clinton dhe Bernie Sanders që nga fillimi i fushatës elektorale. Dhe nuk mund të ishte ndryshe pesë ditë para zgjedhjeve paraprake të Nju Jorkut. Një fitore që ish-Zonja e Parë, e cila sipas sondazheve është në epërsi me 17 pikë,

Sanders trondit sërish Hillary-n, fiton edhe në Wyoming
  • 2016-04-11

Sanders trondit sërish Hillary-n, fiton edhe në Wyoming

SHBA Fitoret e Bernie Sandersit në garën për zgjedhjet për nominimin për kandidatin për president brenda Partisë Demokratike vazhdojnë që të rriten. Dje, senatori i Vermontit triumfoi në shtetin Wyoming-ut, duke i dhënë edhe një tjetër shtysë fushatës së tij elektorale ndaj Hillary

No Pic available
  • 2016-04-06

Panama Papers mund ti japë Sandersit çelësat e Shtëpisë së Bardhë

Për disa amerikanë, Hilari Klintoni është mishërimi i një elite globale që përfiton prej skemave të shmangies së taksave. Bernie Sanders, kundërshtari i saj, është antiteza. Zbulimi se të pasurit dhe të pushtetshmit po fshehin para në parajsa fiskale jashtë vendeve të tyre nuk ësh

SHBA, kërkohet arrestimi i Bill Clinton?
  • 2016-03-07

SHBA, kërkohet arrestimi i Bill Clinton?

Me mijëra njerëz po bëjnë thirrje për arrestimin e Bill Clintonit, pasi ish-Presidenti i SHBA-ve thuhet se, ka bërë fushatë për bashkëshorten e tij shumë afër vendvotimeve. Në disa raste, qytetarët amerikanë thonë se, ai ka bërë fushatë edhe brenda vendvotimeve. Një peticion, i

Hillary Clinton kryeson në Nevada
  • 2016-02-21

Hillary Clinton kryeson në Nevada

Kandidatja presidenciale demokrate amerikane, Hillary Clinton fitoi dje primaret në Nevada ndaj rivalit të saj kryesor Bernie Sanders, duke marrë kështu mbi 52,1 për qind të votave, ndërkohë që kandidati tjetër mori 47,8 për qind të tyre. C