Rezultate te kerkimit per termin: +Beryl

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] beryl / docs[0] 8 / hits[0] 11 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

Lundronte në internet, doktori i vret pacientët me 10-fishin e morfinës
  • 2012-04-19

Lundronte në internet, doktori i vret pacientët me 10-fishin e morfinës

Rajendra Kokkarne Një doktor po gjykohet në Britaninë e Madhe për neglizhencë dhe dozim të gabuar të ilaçeve që u kanë shkaktuar vdekjen dy pacientëve. Mjeku me origjinë indiane Rajendra Kokkarne, i ka dhënë dozën e qetësuesve përmes telefonit një infermiereje të azilit ku jetonin

No Pic available
  • 2011-12-12

TIFF kurorezon fituesit, "Home" filmi shqiptar me i mire Izaura Ndoj

Tirana International Film Festival, i kthyer tashme ne nje event te rendesishem te prezantimit te prodhimeve kinematografike nga e gjithe bota, ka kurorezuar fituesit ne edicionin e tij te 9. Drejtuesi me i mire TIFF 2011 shkoi per Beryl Koltz, me filmin "Hot Hot Hot", nga Maqedonia. Aktori me i mir

No Pic available
  • 2011-12-12

Punk’s not dead”, filmi më i mirë i TIFF

TIRANË- Tirana International Film Festival, pas projeksionet të filmave në Kinema “Imperial”, në natën e fundit të tij, ka ndarë çmimet për më të mirët. Filmi më i mirë i TIFF për “Best Feature of TIFF&rdq

TIFF, trofeu për filmin që përfaqëson Maqedoninë në Oscar
  • 2011-12-12

TIFF, trofeu për filmin që përfaqëson Maqedoninë në Oscar

Punks not dead, filmi maqedonas i përzgjedhur si kandidat për Oskar në kategorinë e filmit të huaj, në edicionin e 84-të të Academy Awards, është shpallur si filmi më i mirë në Tirana International Film Festival. Mbrëmjen e së shtunës u mbyll në Tiranë edicioni i nëntë i TIFF. Me

No Pic available
  • 2010-07-03

Beryl Bainbridge

Lamtumira e Zonjës së Madhe të letërsisë angleze është pa dyshim një nga shkrimtaret britanike më në zë të shekullit të fundit, autore e 18 romaneve, në të cilët irracionalja infiltron në botën reale, duke u shndërruar në një mister të vërtetë është cilësuar si Zonja e Mad

Shangai, kryeqyteti i ri i botës?
  • 2010-05-22

Shangai, kryeqyteti i ri i botës?

Për qytetin më dinamik, kosmopolitan dhe arrogant të Kinës, kjo është me të vërtetë një periudhë feste. Pas një dekade të ngrirë si pasojë e themelimit të Republikës Popullore nga Mao Ceduni në vitin 1949, Shangai po rikthehet fuqishëm si qendra botërore e tregtisë dhe e kultur