Rezultate te kerkimit per termin: +Beslidhjen

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] beslidhjen / docs[0] 13 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2017-05-26

Nesër besimtarët mysliman nisin agjërimin, Bruçaj: Jini solidarë

Të shtunën nis muaji i Ramazanit, që për besimtarët mysliman është kohë agjërimi. Kryetari i Komunitetit Mysliman Skënder Brucaj ka uruar besimtarë duke besuar në vlerat e bujarisë, të mirësisë, të dashurisë, te respektit ndaj njeri-tjetrit. Bruçaj i bëri thirrje besimtarëve që

Nesër nis Muaji i Ramazanit, kreu i KMSH-së mesazh për besimtarët (Video)
  • 2017-05-26

Nesër nis Muaji i Ramazanit, kreu i KMSH-së mesazh për besimtarët (Video)

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se nesër, më 27 maj, nis Muaji i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë. Kryetari i KMSH, Skënder Bruçaj, i ka drejtuar këtë mesazh, qytetarëve shqiptarë brenda dhe jashtë vendit: Të nderuar besimtarë myslimanë shqiptarë kudo që nd

Surpriza në Kupën e Shqipërisë, bien Partizani e Skënderbeu
  • 2016-10-26

Surpriza në Kupën e Shqipërisë, bien Partizani e Skënderbeu

Rezultate të papritura dhe shumë surpriza në ndeshjet e para të ruandit të 1/8-ave të Kupës Shqipërisë. Skënderbeu dhe Partizani dy skuadrat që kryesojnë klasfikimin e kategorisë Superiore u mposhtën respektivisht  nga Apolonia dhe Beslidhja, ndërkohë që hodhën një hap të sigurt

No Pic available
  • 2013-11-28

Në Miçigan mbahet një Simpozium Shkencor për Hotin

28-11-2013 / Nga Pjetër Jaku Me datat 23 dhe 24 Nentor 2013, në Sallën “Gjergj Kastrioti-Skëndërbeu” të Qendrës së Shën Palit në Detroit, u mbajt Simpoziumi Shkencor: “Hoti ndër rrjedhat e shekujve”, organizuar nga Hoti

No Pic available
  • 2012-09-21

Kurbinasit dhe kontributi i tyre në çështjen kombëtare

21-09-2012 / Nga Pjetër Delia Duke marrë shkas nga ky jubile, pra njëqind vjetorin e pavarsis. E shof me vend që të evokoj luftën e Kurbinit ndaj qeveritarëve të Turqisë. Me thënë të vërtetën kurbinasit e kanë pasë tra

No Pic available
  • 2012-07-12

Letra/Përgjumje e pushtetit vendor në 100 vjetorin e Pavarësisë Kombëtare

12-07-2012 / Nga Gjovalin Gjeloshi “Qeveria e madhe” e ka marrë vendimin dhe brenda mundësive që ekzistojnë “e ka zgjidhur qesen”. Dymbëdhjetë këshillat e qarqeve e qindra qeveri lokale në të gjithë vendin, duket se e k

Akademikët: Në 100-vjetor po nëpërkëmbet Ismail Qemali
  • 2012-04-19

Akademikët: Në 100-vjetor po nëpërkëmbet Ismail Qemali

Tiranë- Në një kohë kur për 100- vjetorin e pavarësimit të vendit flitet ngado dhe nga kushdo, akademikët e Shqipërisë ngrenë një shqetësim. Pojektin për monumentin e 100- vjetorit, nën/kryetari i Akademisë së Shkencave, arkeologu Muzafer Korkuti e cilëson diletantizëm dhe të pan