Rezultate te kerkimit per termin: +Besn

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] besn / docs[0] 23 / hits[0] 31 /
BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

No Pic available
  • 2011-08-07

Me Ramën në plazhe, po pushon edhe “kriza” shqiptare

07-08-2011 / Nga Luan Myftiu Padrejtësía nuk duron paqen sociale. Mëkatarëve s’u duhet rendi dhe qetësía. Ashtu si kusarëve u lypset errësírë e zhurmë. Ramës i duhen “kriza”, ashtu si komuizmit lufta e pand&eum

No Pic available
  • 2010-08-29

Vila i jep Dinamos tri pikët e para

Blut mposhtin 2-1 Besn. Elbasani fiton “in-extremis” me Bylis, Vllaznia merr 1 pik n Kruj Dinamo i falet kmbve t Emilian Vils dhe merr tri pikt e para n Kategorin Superiore. Skuadra e drejtuar nga Luis Manuel Blanko ka mposhtur Besn me rezultatin 2-1, duke shlyer n kt mnyr disfatn e nj j

No Pic available
  • 2010-08-29

Muça: Jo euforikë, ekipi ka nevojë për konsolidim

Sknderbeu Pas tri pikve t para n sezonin 2010-2011 t Kategoris Superiore, t cilat u morn n tavolin pas problemeve n sfidn me Besn, tashm Sknderbeu krkon fitoren n fush. Prball korarve, sot n fushn e lojs do t zbres Teuta, nj skuadr me mjaft element t rinj dhe q n letr duket si nj kundrshtar i leht.

No Pic available
  • 2010-08-23

Dinamizmi i vlerave kulturore shqiptare

Vlerat kulturore sipas prkufizimit t R. William jan kritere t prgjithshme, me an t s cilave antart e t njjts kultur prcaktojn se ’sht e dshirueshme ose e padshirueshme, e mir ose e keqe, e bukur ose e shmtuar pr ta. Dihet q n koh disa vlera ndryshojn dhe po ashtu disa t tjera qndrojn t pandr

No Pic available
  • 2010-08-21

Superiore, Dinamo nis mbrojtjen e titullit

N mbrmje n “Niko Dovana” zhvillohet edhe Teuta-Lai. Nesr luhen tri ndeshje, ndrsa t hnn supersfida Besa-Sknderbeu Pas disfats n Superkup, blut hapin kampionatin 2010-’11 me sfidn me Flamurtarin Pas dshtimit n kupat e Europs, zhurms s merkatos dhe lvizjeve t panumrta (t cilat prite

No Pic available
  • 2010-08-18

Luis Manuel Blanko ka besimin e klubit në prag të kampionatit

Dinamo Pavarsisht dshtimit n Superkup, trajneri argjentinas nuk rrezikon postin Luis Manuel Blanko vazhdon t ruaj pozitat dhe besimin e Dinamos, edhe pse dshtimi me Besn, mund t jet dukur i papritur pr disa arsye. N letr, blut niseshin favorit n finalen e Superkups: prve se kan lojtar cilsor, ata j