Rezultate te kerkimit per termin: +Bess

Meta: total 62 / total_found 62 / time 0.000 / keyword[0] bess / docs[0] 62 / hits[0] 129 /
BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

Nga Renegadi Obama te Shqiponja Clinton, pseudonimet e shefave të Shtëpsië së Bardhë
  • 2016-01-24

Nga Renegadi Obama te Shqiponja Clinton, pseudonimet e shefave të Shtëpsië së Bardhë

Emrat në kod të agjencisë federale të Shërbimit Sekret amerikan, që kanë traditën tu japin nga një emër sekret në kod Presidentëve amerikanë dhe familjarëve të tyre në Shtëpinë e Bardhë. Mes personazheve që Shërbimi Sekret vë në jetë një program të veçantë mbrojtjeje j

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits
  • 2013-07-12

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits

Nga Albana Melyshi Lifschin Abati i Mirdits- me kt emn e kan quejt e mundet me u than pr siguri se nuk asht kund nj skaj Shqypnijet ku burrat e mençm dhe t kalemit t mos ta ken ndje e prmend kt emr. Gjergj Fishta Njeri i jashtzakonshm n çdo kuptim, Franc Nopça. Ai ishte i vetmi djal i familjes dh

Ekspozita Tranzicion i perhershem
  • 2012-09-16

Ekspozita Tranzicion i perhershem

 “Tranzicion i përhershëm” kështu e ka Titulluar ekspoziten e tij vetijake artisti Andis Gjoni. Artisti përmes instalacioneve dhe videove provokon me simbole dhe nocionie. Që në hyrje provokon përmes një fotomodelje e veshur ne mënyr&

Beteja për Tony’t
  • 2012-05-04

Beteja për Tony’t

Komuniteti i Broadway-t ka qenë jo pak në ankth për nominimet e edicionit të 66-të të “Tony Awards”. Ato u bënë publike nga aktorja fituese e trofeve “Tony” dhe “Emmy”, Kristen Chenoweth dhe aktori fitues i trofeve “Emmy” dhe “Golden Globe”,

Rregullat e brendshme te Operes
  • 2010-10-07

Rregullat e brendshme te Operes

Teatri i Operes dhe Baletit ben ndryshime ne organike. Te rinjte zevendesojne njerezit me thinja. Kush iken e kush mund te rikthehet Largime emerime pozicione te tjera pune. Keto zhvendosje ndodhen paralel ne Teatrin e Operes dhe Baletit pas vendimit te 16 qershorit te Keshillit te Ministrave. Nj

No Pic available
  • 2010-08-29

Shqipëria nis aventurën drejt Euro 2012. Kuqezinjtë grumbullohen mes mungesave

Kombtarja N orn 18:00, lojtart do t akomodohen n hotel “Dyrrah”, strvitja fillon t hnn n mngjes Shqipria nis grumbullimin n prag t startit t eliminatoreve t Euro 2012. Kuqezinjt do ta nisin fushatn n Grupin D me sfidn e 3 shtatorit n fushn e Rumanis, ndrsa n datn 7 n “Qemal Stafa&