Rezultate te kerkimit per termin: +Besfort +Lamallari

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] besfort / docs[0] 164 / hits[0] 221 / keyword[1] lamallari / docs[1] 30 / hits[1] 51 /
Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare
  • 2019-04-11

Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare

Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, pranoi se grabitja e bujshme në Rinas është cënim i sigurisë kombëtare. “U cënua siguria kombëtare, u cënua siguria në një nyje nevralgjike të vendit tonë, siç është aerop

Vrasjet në Shkodër/ Artan Hoxha nxjerr fotot e grupit kriminal që vepron në qytet
  • 2019-04-05

Vrasjet në Shkodër/ Artan Hoxha nxjerr fotot e grupit kriminal që vepron në qytet

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin Opinion disa foto, ku duken një grup të rinjsh të armatosur rëndë dhe me maska. Sipas tij ata janë pjesë e një grupi kriminal që vepron në Shkodër, dhe policia ka informacion për aktivitetin e tyre. Hoxha sqaroi se këto foto i posedon edhe

Zv/ministri i Brendshëm befason në studio: Gazetarët, pushime me paratë e krimit!
  • 2019-04-05

Zv/ministri i Brendshëm befason në studio: Gazetarët, pushime me paratë e krimit!

Në debat e sipër duke folur për krimin në studion e emisionit Opinion, zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari është kthyer nga gazetarët, duke i akuzuar se kanë lidhje me krimin. Sipas tij, në Shqipëri ka gazetarë që paguhen dhe shkojnë me pushime nga paratë e krimit. Të

No Pic available
  • 2019-01-21

Lleshaj bën ndryshime në kabinetin e Ministrisë së Brendshme (Emrat)

Ministri i Brendshëm nuk ka humbur kohë që të rifreskojë kabinetin e tij. Ditën e sotme ai ka firmosur ndryshimin e disa dikastereve që janë në udhëheqjen e tij. Lajmi është bërë i ditur nga zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drej

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri
  • 2019-01-04

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri

Ndryshime të rëndësishme në radhët e drejtuesve të Policisë së Shtetit që pas marrjes së detyrës nga ministri i Brerndshëm, Sandër Lleshaj. Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu patën sot një takim me drejtue

Grupet kriminale, zv.ministri i Brendshëm: Ka qindra orë përgjime
  • 2018-09-23

Grupet kriminale, zv.ministri i Brendshëm: Ka qindra orë përgjime

Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari flet për luftën ndaj 40 grupeve kriminale të identifikuara 9 muaj më parë dhe pritshmëritë e publikut. Në një interviste për Top Channel ai thotë se duhet kuptuar që hetimi i krimit të organizuar është proces kompleks, ku bëhet fjalë për

Top Story. Forca e Ligjit, sukses apo farsë?
  • 2017-11-22

Top Story. Forca e Ligjit, sukses apo farsë?

Operacioni i koduar Forca e Ligjit për goditjen e grupeve kriminale ka qenë në fokus të takimit të kësaj të marte të emisionit Top Story në Top Channel. Në një panel të përbërë nga gazetarë dhe zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari është diskutuar për efikasitetin e