Rezultate te kerkimit per termin: +Besim +Hajdarmataj

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.304Z

Dosja Tahiri, Arta Marku shkarkon prokurorin Besim Hajdarmataj

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka larguar nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj. Vendimi i beftë është marrë këtë të mërkurë dhe në vend të Hajdarmataj është komanduar prokurorja Donika Prela. Vetë prokurorja Prela, që prej muaji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.304Z

Kryemadhi: Shkarkimi i Hajdarmataj jo kompetencë e Markut. Po mbyllet Tahiri

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ka cilësuar shkarkimin nga detyra të kreut të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj si një përpjekje për të mbyllur përfundimisht çështjen Tahiri, e cila sipas saj, mban peng jo vetëm Edi Ramën, por të gjithë qeverinë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.511Z

Hetimi për Tahirin, prokurorët shqiptarë marrin në pyetje Moisi Habilajn

Prokurorët shqiptarë të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara do të marrin sot në pyetje Moisi Habilaj, Maridian Sulaj dhe Nezar Seiti, të arrestuar në Itali si të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës. Hajdarmataj dhe Mara kanë nën hetim dosjen Habilaj, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.315Z

Kryeprokurori i dosjeve të nxehta, i pastrehë/ Zbulohet pasuria e Hajdarmatajt

Vetingu, ka vënë nën ethe, njerëzit e drejtësisë, të cilët vijojnë të befasojnë me pasuritë e tyre. Kostumet e shtrenjta, të cilat bien në sy kur dalin publikisht, nuk janë të deklaruara në formularin e deklarimit të pasurive. Për më tepër rezultojnë edhe të pastrehë. Një ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.647Z

Agron Gjana emërohet drejtor në Prokurorinë Durrës, Florian Bonja në Krujë

Prokurori i Përgjithshëm zëvendëson dy drejtues të lartë të prokurorive Durrës dhe Krujë. Në prokurorinë e Durrësit është emëruar si drejtues i parë Agron Gjana. Ai vjen në këtë post pas drejtimit prej disa vitesh në prokurorinë e Krujës. Besim Hajdarmataj, emërohet zv.drejtue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.591Z

Ish-kryeprokurori i Krimeve të Rënda, padit Arta Markun

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku, është paditur nga ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda. Besim Hajdarmataj, ish-kryeprokuror i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e ka paditur eproren e tij pas urdhrit për transferim. Kjo pasi pak javë më parë, Marku bëri transferimin e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.254Z

Babalja braktis Kosovën, kërkon azil politik në Hungari

Prokuroria e Tiranës ka përfshirë edhe Hungarinë në hetimin e dosjes Babale, e cila një vit më parë shkaktoi mjaft zhurmë në vend. Shkak është bërë arratisja e Albert Veliut, i njohur me nofkën Dëshmitari X, i cili është larguar nga Kosova dhe ka kërkuar azil politik në shtetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama