Rezultate te kerkimit per termin: +Besim +Vokshit

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.823Z

KMSH Keshilli voton shkarkimin e disa drejtuesve

Keshillit Kombetar Mysliman eeshte mbledhur sot ne Medresene e Tiranes duke votuar shkarkimin e nje sere drejtuesish ne Komunitet. Keshtu ne mbeldhej u votua shkarkimi i Besim Trusit myftiu i Tiranes Ali Hallacimyftiu i Kukesit Ilir Vokshit kreu i Keshillit te Myftinise si dhe Bujar Topciu.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.081Z

Grabovci s’i ndahet Deçanit, PDK ‘sulmon’ bastionin e AAK-së

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci duket se ia ka vënë vetës një qëllim goxha të vështirë – t’i sjellë vota PDK-së nga Deçani. Brenda dy ditësh, Grabovci ka realizuar shumë takime në De&cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.880Z

Perplasja ne KMSH Keshilli largon kundershtaret e Muces

TIRANE - Perplasjet ne Komunitetin Mysliman kane arritur kulmin gjate dites se djeshme kur Keshilli Kombetar Mysliman ka shkarkuar kater drejtues mes te cileve sekretarin e Pergjithshem Besim Trusi Ali Hallacin Ilir Vokshin dhe Bujar Topciun. Eshte rikonfirmuar ne krye te selise se KMSH-se Selim Mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.450Z

Ruli Shkodra nuk do te permbytet

Ministri i Bujqesise Genc Ruli ne nje interviste ne Studio e Hapur te Eni Vasilit garantoi qe ne zonen e nenShkodres nuk do te perseriten permbytjet e nje viti me pare. Ai tha se jane bere investime per te perballuar situata emergjente qe krijohen nga reshjet. Kam shume besim dhe jo vetem qe ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.889Z

Mbledhja e KSHM-se fiton Selim Muca shkarkon 4 myftinj

Keshilli i Pergjithshem shkarkon kundershtaret e Muces Ne nje mbledhje te jashtezakonshme te zhvilluar dje Keshilli i Pergjithshem i Komunitetit Mysliman ka rikonfirmuar Haxhi Selim Mucen ne krye te komunitetit si dhe ka shkarkuar kater anetare. Pas tentativave te bera ne mesjave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.445Z

Rizgjidhet Selimi

Ramadan Selimi është rizgjedhur kryetar i Federatës së Boksit të Kosovës (FBOXK), pasi fitoi pjesën dërrmuese të votave të delegatëve, në Kuvendin Zgjedhor të kësaj federate, i cili u mbajt të shtunën në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë. Edhe pse pritej që në këtë Kuvend t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.240Z

Komisioni se pa të arsyeshme të ftonte Qosen, kumtues edhe Kadareja

Gudar Beqiraj, kryetari i Akademisë së Shkencave “Jo vetëm që nuk është diskutuar, por as është përmendur fare emri i Rexhep Qoses gjatë hartimit të listës së pjesëmarrësve në Konferencën Jubilare të Akademisë së Shkencave më 26 nëntor”. Kështu u shpreh dje kryetar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama