Rezultate te kerkimit per termin: +Besimtart

Meta: total 50 / total_found 50 / time 0.000 / keyword[0] besimtart / docs[0] 50 / hits[0] 74 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Sulmet në Pakistan, 31 viktima e 280 të plagosur

Ka shkuar n 25 t vrar e 150 t plagosur numri i viktimave nga shprthimi i tre bombave gjat nj marshimi fetar shiit n qytetin e Lahores n Pakistan. Pas ktyre sulmeve besimtart e revoltuar i vun zjarrin nj stacioni policie si dhe dy makinave e tre motorikletave t policies. Kryeministri pakistanez dnoi

No Pic available
  • 2010-08-26

Ramazani, si është shndërruar në një stinë fitimesh për tregtarët

Kur Ademir Husagic, shefi ekzekutiv i ushqimit dhe pijeve n hotelin “Moharch Dubai” n Dubai mbrriti n kt vend 11 vjet t shkuara, Ramazani ishte nj periudh shum e qet pr biznesin q ai prfaqsonte. Gjat muajit t shenjt t myslimanve, q kt vit nisi m 11 gusht, myslimant e kufizojn shum t ngrn

No Pic available
  • 2010-08-25

Xhamia në Ground Zero, Blumberg mbështet projektin

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Majkll Blumberg ka mbshtetur publikisht projektin pr ndrtimin e xhamis pran Ground Zero, aty ku dikur qndronin kullat binjake. Blumberg shtroi nj dark pr besimtart musliman me rastin e muajit t Ramazanit, ku prsriti fjalt e Presidentit Obama, se do kush ka t drejt t ushtr

No Pic available
  • 2010-08-25

Një vepër muzikore Nënë Tereza

Festimet për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës do të kulmojnë me kremtimin e meshës në katedralen e parë shqiptare kushtuar misionares Sot, n mjediset e Ministris s Kulturs, shpallet fituesi i konkursit pr veprn m t mir muzikore dhe letrare-dramaturgjike pr mimin &l

No Pic available
  • 2010-08-25

Riparimi i defektit të dimrit, lë banorët pa ujë në verë

Berat Ndrprerja e ujit t pijshm do t vazhdoj deri n fund t javs Tashm qytetart e Beratit do t prballen me mungesn e ujit t pijshm, pasi riparimi i defektit n tubacionin e Bogovs gjat rrshqitjeve t stins s dimrit kaq ata t ngelen pa uj t pijshm. Q prej dits s hn, qytetart i jan drejtuar dyqaneve pr

  • 2010-08-24

"Korrupsioni, duhet pakt i gjerë për Drejtësinë"

Intervista/ Flet deputeti i Partis Socialiste, Damian Gjiknuri: Lufta ndaj korrupsionit dhe nevoja pr drejtsi, nj mision jo i pamundur pr PS Koncesionet dhe privatizimet, transparenc prmes ligjeve t veanta Qeveria e “duarve t pastra” ka humbur avantazhin moral pr t’u kthyer n obje

No Pic available
  • 2010-08-24

Ministri Nishani, inspektim në burgun e Fushë-Krujës

Numri nj i Ministris s Drejtsis, Bujar Nishani ka inspektuar paraditen e s hns, qelit e burgut n Fush-Kruj. Ministri Nishani, nisur nga investimet e qeveris shqiptare n kt sistem, ka par nga afr institucionin e riedukimit dhe ka zhvilluar biseda me disa drejtues t ktij burgu. Ai ka vzhguar dhe dhom