Rezultate te kerkimit per termin: +Besimtaret

Total: 1176
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.551Z

Besimtaret falin Bajramin

brbrPas perfundimit te muajit te sakrifices Ramazanit besimtaret kane nisur festimet per Fiter Bajraminbr Me mijera besimtare kane falur Bajramin ne qender te qytetit te Elbasanit Myftiu Agim Duka duke e cilesuar agjerimin nje prej shtyllave kryesore te besimit ka bere thirrje per distancim nga ekst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.324Z

Besimtaret falin namazin

brbrHeret ne mengjes besimtaret muslimane ne te gjitha qytetet e Shqiperise kane falur namazin ne diten e Kurban Bajramit qe shenon nje prej festave me te rendesishme te kalendarit te besimit islam Ne Elbasan besimtaret kane uruar per me shume paqe e begati Edhe ne Berat falja e namazit te Kurban B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.864Z

Besimtaret muslimane festojne Fiter Bajramin

Besimtaret muslimane festojne sot diten e Fiter Bajramit dite qe shenon fundin e nje muaj agjerimi. Besimtaret kryen faljen e namazit ne oren 0700 te mengjesit. Per shkak te rikonstruksionit ne sheshin Skenderbej ne Tirane besimtaret nuk e falen Bajramin tek xhamia dhe ne shesh por ne bulvardin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.864Z

Besimtaret muslimane festojne Fiten Bajramin

Besimtaret muslimane festojne sot diten e Fiter Bajramit dite qe shenon fundin e nje muaj agjerimi. Besimtaret kryen faljen e namazit ne oren 0700 te mengjesit. Per shkak te rikonstruksionit ne sheshin Skenderbej ne Tirane besimtaret nuk e falen Bajramin tek xhamia dhe ne shesh por ne bulvardin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.310Z

Zgjedhjet, besimtaret kunder Muces

Elbasan- Zgjedhjet ne Komunitetin Mysliman Shqiptar kane sjelle jo vetem kontestime nga myftinite ne rrethe qe e cuan ceshtjen ne gjykate, por edhe nga besimtaret e selive me te medha ne vend. Edhe besimtaret e Elbasanit kane dale ne krah te myftinise per qendrimin qe mbajne ne lidhje me zgjedhjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.764Z

Bajrami Muca uron besimtaret muslimane

Kryetari i komunitetit musliman Selim Muca ka uruar te gjithe besimtaret muslimane per festen e Bajramit te madh apo sic njihet ndryshe festen e Fiter Bajramit. Dita e merkure eshte edhe dita e fundit e muajit te madherishem te Ramazanit nderkohe qe neser te gjithe besimtaret do te festojne Bajr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Prishtine besimtaret myslimane festojne Bajramin

Besimtaret myslimane ne Prishtine kane kryer sot faljen e namazit ne Xhamine e Madhe Sulltan Mehmet Fatih. Faljen e namazit te Fiter Bajramit e drejtoi Kryeimami i Bashkesise Islame Sabri Bajgora.Ne fund te kesaj ceremonie besimtareve sic raporton RTK iu drejtua me nje mesazh Kryetari i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama