Rezultate te kerkimit per termin: +Besnikut

Meta: total 193 / total_found 193 / time 0.000 / keyword[0] besnikut / docs[0] 193 / hits[0] 275 /
No Pic available
  • 2018-11-29

Një Bari shqiptar protagonist i filmit të vlerësuar nga revista Screen Daily

Ndasitë fetare mes anëtarëve të një familjeje në një komunitet malor shqiptar, pasqyrojnë ato të vendit në tërësi, të cilat janë të rrëfyera me një fotografi kinematografike të mrekullueshme. Besniku, një bari, dhe musliman i devotshëm është i lidhur shpirtërisht me tokat e eg

No Pic available
  • 2018-11-21

Filmi i Robert Budinës premierë në Tallin Black Nights Festival

Streha mes Reve, filmi i dytë me metrazh të gjatë i skenaristit dhe regjisorit shqiptar Robert Budina, do të ketë premierën e tij botërore në Konkurrimin Zyrtar të Festivalit të Filmit Tallin Black Nights. Ai vjen si nj financim i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë në bashkëprodhi

Vrasja e trefishtë tek Zogu i Parë, kërkohet burg përjetë për italianin
  • 2018-09-17

Vrasja e trefishtë tek Zogu i Parë, kërkohet burg përjetë për italianin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lexuar pretencën e Prokurorisë për 3 personat e akuzuar si autorë të vrasjes së trefishtë të ndodhur më 27 majin e vitit 2015 në Bulevardin Zogu i Parë. Prokurori Përparim Kulluri kërkoi dënimin me 24 vite burg për Klevis Doçin; 34 vite burg për Marke

No Pic available
  • 2018-08-04

Shqipëria e kohës së Cezarit

Luan Rama ———————————– Deri para dy dekadash, në Europë kishte ende njerëz që jo rrallë na pyesin: «Ku bije Shqipëria»? Mundoheshim të bënim një shaka që ata ta gjenin, duke u thënë se ishte në brigjet e detit Adr

No Pic available
  • 2018-08-02

Gaqo Çako, kur intepretonte La Boheme në Moskë

Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare iku drejt pafundwsisw. Jeta e tij ishte në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momente në jetën e secilit prej nesh që nuk mund ti harrojmë dot, pavarësisht viteve që ikin. E tillë ishte dhe Mo

Ema Andrea: Teatrin e nisa përkrah Yllka Mujos
  • 2018-05-13

Ema Andrea: Teatrin e nisa përkrah Yllka Mujos

Aktorja Ema Andrea është bërë nostalgjike duke publikuar disa foto nga fillimi I karrierës. Dhe ajo e ka nisur jetën e saj si aktore teatri me një vepër mbi dashurinë. Eshtë Nata pa hënë shkruar nga Ismail Kadare që nxorri në pah dhe aftësitë e saj si aktore. Çdokush nga diku e ka n

Ishte betuar se do hakmerrej për të vëllain, mbesa e Besnik Sulkut rrëfen bisedën me dajën
  • 2017-10-07

Ishte betuar se do hakmerrej për të vëllain, mbesa e Besnik Sulkut rrëfen bisedën me dajën

Daja im, Besnik Sulku ishte betuar se do të marrte hak, sepse ka qenë shumë i lidhur me vëllain e tij, Durimin dhe e ka pasur pjesë të shpirtit. Kështu deklaroi dje në një intervistë për Gazeta Shqiptare, mbesa e Besnik Sulkut, Sara Alliu. Ajo pohon se konfliktet me familjen Doçi kanë