Rezultate te kerkimit per termin: +Best +Melody

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] best / docs[0] 1165 / hits[0] 2134 / keyword[1] melody / docs[1] 66 / hits[1] 92 /
Lista e të nominuarve për Grammy Awards 2016 (Video)
  • 2015-12-09

Lista e të nominuarve për Grammy Awards 2016 (Video)

Publikohet lista e të nominuarve për të gjitha (83) kategoritë për Grammy Awards 2016 Kjo listë përmban emrat e disa nga artistëve më të mirë të globit si: The Weeknd, Dr. Dre, Kendrick Lamar, Nicki Minaj, Drake, Ricky Martin, Skrillex and

No Pic available
  • 2012-07-29

Elhaida Dani: Realiteti e tejkaloi endrren time Yllka Selita

Megjithese eshte shume e re, ajo tashme eshte nje emer shume i njohur ne muziken e lehte shqiptare. Kjo eshte kengetarja e re shkodrane Elhaida Dani, fituesja e “Top Fest 9”. Ne nje interviste te dhene per gazeten “Koha Jone” ne suplementin “Summer Time” Elhaida rrefen si ka nisur rrugen

No Pic available
  • 2009-11-24

Rosela e Eliza fitojnë “Këngën Magjike”

 “Ndiq rrugën e zemrës”, kënga e kënduar nga Eliza Hoxha dhe Rosela Gjylbegu u shpall fituesja e edicionit të 11-të të Festivalit “Kënga Magjike”. Kënga me muzikë të Darko Dimitrov dhe tekst të Eliza Hoxhës, rezultoi si më e votuara nga vetë këngëtarët,

No Pic available
  • 2009-11-24

Magjia shkon në “Rrugën e zemrës”

Autori i Lajmit: RedaksiaI drejtë apo jo votimi...? Sa të sinqertë janë këngëtarët në përzgjedhjen e këngës fituese? Ka hatër-mbetje në një festival mes kolegësh? Ky është një debat që do të zgjasë, ndoshta deri në një “kulturë” tjetër të trajtimit dhe vlerësimit të p

No Pic available
  • 2009-11-23

Kengetaret bien dakord: Artistet votuan me inate

Top artistet qe moren me shume pike ne festivalin "Kenga Magjike 2009", ishin ftuar dje ne spektaklin "E Diela shqiptare". Pjesa e trete e spektaklit nisi me 10-shen e kengetareve me te mire, te cilet ndersa qendronin ne panel po shqyrtonin piket e marra nga koleget e tyre, si dhe zerot qe kishin "f

Rosela dhe Eliza fitojnë Kënga Magjike 2009
  • 2009-11-22

Rosela dhe Eliza fitojnë Kënga Magjike 2009

Rosela Gjylbegu dhe Eliza Hoxha me kengen Rruga e zemres janë shpallur fituese te festivalit Kënga Magjike 2009. Sipas votave të vet këngëtarëve, në vendin e dytë u rendit Elvana Gjata ndërsa vendi i tretë i takoi Soni Malajt. Çmimet e nates finale: Kantautori me i mire: Gerti Gjoni Bes

No Pic available
  • 2008-11-24

Jonida: Jo më me këngë për drama dashurie

 Alma Mile Kur emri i saj prezantohet në skenë, pritet padyshim ndonjë çudi, por këtë herë ajo i kishte të gjitha parashikimet. Nuk është më vajza e ëmbël, me fustan sipas modës së fundit, por me një paraqitje tërësisht rebele. E tillë është kënga, por edhe look-u i