Rezultate te kerkimit per termin: +Best +Vokal

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.568Z

Redon Makashi fiton Kenga Magjike 2011

Ka përfunduar finalja e madhe e “Këngës Magjike 2011”. Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali. Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.568Z

Redon Makashi fiton Kenga Magjike

Share Ka përfunduar finalja e madhe e Këngës Magjike 2011. Redon Makashi & Arb me këngën Më lër te fle kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali. Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.338Z

"Kenga Magjike", Alban Skenderaj rremben trofeun

Alban Skenderaj eshte shpallur fituesit festivalit "Kengs Magjike 2012". Kenga e tij "Refuzoj" ka marre vleresimin maksimal nga koleget e tij duke e renditur ne vend te pare. Por vec vleresimit te kolegeve me vota, Skenderaj ka marre dhe Cmimin e Publikut. Ne vend te dyte u rendit kenga e Aleksander

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.015Z

Kengetaret bien dakord: Artistet votuan me inate

Top artistet qe moren me shume pike ne festivalin "Kenga Magjike 2009", ishin ftuar dje ne spektaklin "E Diela shqiptare". Pjesa e trete e spektaklit nisi me 10-shen e kengetareve me te mire, te cilet ndersa qendronin ne panel po shqyrtonin piket e marra nga koleget e tyre, si dhe zerot qe kishin "f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.261Z

Surprizat e finales se "Kenga Magjike"

Dhjete vjet "Kenga Magjike", dhjete vjet televizioni "Klan". Gjithcka ka nisur plot sharm ne maratonen e neteve te "Kenges magjike", ashtu sikurse ne edicionin e dhjete viteve me pare, ku gjithcka ne forme e permbajtje u ideua per te qene e tille. Deri pak minuta pas mesnate u zhvillua rezymeja e cm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Aurela Gae rrmben trofeun Knga Magjike

Kngtarja Aurela Gae ka rrmbyer t dieln n mbrmje, Kupn e Art t Festivalit Knga Magjike 2007, pas nj gare t etshme mes kngtarve finalist, pjesmarrs n nj Gala plot me emocione, t zhvilluar n Pallatin e Kongreseve n Tiran. Auruela Gace, kngtarja vlonjate, e cila i iku Shqipris n vitin 2001, sht shfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.317Z

Jonida: Jo më me këngë për drama dashurie

 Alma Mile Kur emri i saj prezantohet në skenë, pritet padyshim ndonjë çudi, por këtë herë ajo i kishte të gjitha parashikimet. Nuk është më vajza e ëmbël, me fustan sipas modës së fundit, por me një paraqitje tërësisht rebele. E tillë është kënga, por edhe look-u i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama