Rezultate te kerkimit per termin: +Best

Meta: total 1000 / total_found 1165 / time 0.000 / keyword[0] best / docs[0] 1165 / hits[0] 2134 /
Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!
  • 2019-01-04

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!

Zhgënjimin për Topin e Artë dhe FIFA Best Player dy çmime që u fituan nga Luka Modric, Cristiano Ronaldo e kompensoi në një farë mënyre me suksesin e tij të 5-të dhe të tretin radhazi në Dubai Globe Soccer Awards. Në mbrëmjen gala të zhvilluar në Emiratet e Bashkuara Arabe, Cristian

Mbrëmja e Topit të Artë, të gjitha rrugët të çojnë te Modric!
  • 2018-12-03

Mbrëmja e Topit të Artë, të gjitha rrugët të çojnë te Modric!

E hëna e 3 dhjetorit është dita e Topit të Artë. Mbrëmjen e sotme në Paris të Francës në orën 21:00 do të zbulohet fituesi i çmimit më prestigjoz individual. Sipas të gjitha parashikimeve pritet të thyhet më në fund hegjemonia Ronaldo-Messi që zgjat prej një dekade, me braziliani

Luis Figo tradhton CR7: Modric meriton një çmim individual
  • 2018-11-15

Luis Figo tradhton CR7: Modric meriton një çmim individual

Luis Figo mendon se mesfushori i Real Madridit dhe Kroacisë, Luka Modric, është një fitues i denjë i Goal 50 të këtij viti. Të martën u zbulua se mesfushori kroat kishte përfunduar në krye të listës vjetore të interpretuesve më të mirë të botës në 12 muajt paraardhës, pak përpa

Madonna, gjithçka që duhet të dini për yllin 60-vjeçar të pop-it!
  • 2018-11-03

Madonna, gjithçka që duhet të dini për yllin 60-vjeçar të pop-it!

Ajo ka ndikuar më shumë se një brez me dukjet e saj transgresive, rebelimin e saj, videot e saj provokative dhe muzikën e saj. Edhe në 60-vjetorin e saj – e cila po feston në Marrakech – ja pse kjo vazhdon të jetë një ikonë e padiskutueshme e popit. Madonna ka lindur në Michig

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm
  • 2018-09-30

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm

Luan Rama Claude Durand (Klod Dyran), iku tepër herët nga kjo botë kur ndërkohë e kishte lënë fushën e botimeve dhe ishte hedhur në botën e shkrimit, në pasionin e tij të parë, shkrimin e romaneve, eseve dhe të teksteve historike, si Isha numri Një, Agjenti i Solzhenicinit, Pavioni i

Itali, vjen lamtumira surprizë e arkitektit të Juventusit
  • 2018-09-30

Itali, vjen lamtumira surprizë e arkitektit të Juventusit

  Rrugët mes Juventusit dhe Beppe Marotta janë ndarë. Administratori i deleguar i bardhezinjve në mënyrë krejt të papritur, fill pas fitores së rëndësishme të Juventus ndaj Napolit me rezultatin 3-1, ka dalë në një intervistë për Sky Sport për të njoftuar lamtumirën e tij nga