Rezultate te kerkimit per termin: +Bibliotekn +Kombtare

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Xhaferaj: Gati Qendra e Kombëtare e Librit

90-vjetori i themelimit t Biblioteks Kombtare, si nj faz mes dixhitalizmit dhe krkimit t hapsirave pr librin dhe lexuesin, sht prcjell dje me premtimin se sht gati projekti pr krijimin e Qendrs Kombtare t Dixhitalizimit t Librit. Nj lajm q u dha dje nga ministri i Kulturs, n konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Biblioteka Kombëtare, kalvar burokracie për studentët nga rrethet

Teksa po afrohet sezoni i provimeve, gjithnj e m shum studentt kan nevoj pr vende ku mund t sigurojn librat q u nevojiten. Boshllku i krijuar nga mungesa e bibliotekave n shkolla nuk duket se po plotsohet as nga Biblioteka Kombtare. Studentt nga rrethet e kan mjaft t vshtir pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Për Nënë Terezën, meshë solemne

Festimet pr 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs zyrtarisht rinisin m 26 gusht me nj mesh solemne n katedralen “Nn Tereza”n Vaun e Dejs. Kt e kat ditur dje Ministria e Kulturs n nj njoftim pr mediat, ku ka paraqitur dhe programin e celebrimit nga data 20 deri m 30 gush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Kriminalistika shqip

Studentt e kriminalistiks dhe ata t juridikut tash e tutje do t ken mundsi q lndn e kriminalistiks ta msojn edhe n nj libr shtes n gjuhn shqipe. Kjo sepse t premten n Bibliotekn Kombtare shtpromovimi i librit shkencor t Kriminalistiks, t bashkautorve, boshnjakut, Nedzat Korajlic dhe magjistrit njh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.031Z

Sallone libri për festë

N kuadr t kremtimit t 23 Prillit, Dits Botrore t Librit, Ministria e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve, ambasada italiane n Tiran dhe Shoqata e Botuesve Shqiptar do t organizojn sallonin e librit italo-shqiptar, i cili do t prurohet n Tiran n datat 22-25 prill 2010. Veprimta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama