Rezultate te kerkimit per termin: +Bicocca

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.980Z

Prokuroria e Katanias kërkon 18 vjet burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Katanias, ka kërkuar 18 vjet burg për Moisi Habilajn, i akuzuar si kreu i një grup trafikant të drogës mes Shqipërisë dhe Italisë. Për Meridian Sulaj, 12 vjet dhe katër muaj u kërkuan, ndërsa për Fatmir Minaj ishte kërkuar lirimi. Nazer Seiti, i konsideruar si arkëtar, rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.039Z

Autizmi njihet edhe nga disa anomali gjatë ecjes

Shenjat kryesore të çrregullimeve të spektrit të autizmit janë vështirësitë sociale dhe komunikuese dhe prania e sjelljeve dhe interesave të kufizuara dhe të përsëritura. Por është gjithashtu e rëndësishme për të hetuar anomalitë e lëvizjes së lidhen shpesh me autizmin: rreth 80

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.110Z

Habilajt, italiani fundos Moisiun dhe një person me rëndësi në Shqipëri

Pavarësisht se Gjykata e Katanias mbylli hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjet e tij me kushërinjtë Habilajt e Vlorës, detaje të reja janë zbuluar nga mediat italiane mbi raportin e tij me bandën që kryente trafikun e drogës drejt Italisë. MeridioNews raporton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.625Z

Gjumi, 5 këshilla që na ndihmojnë të flejmë mirë

Pushimi është thelbësor për të përballuar ditët me energji dhe humor të mirë Pesha e lodhjes të një viti të tërë ndihet, pushimet janë afër, por angazhimet bëhen gjithnjë e më të shtrënguara. Si të shkoni në kohën e gjumit të qetë për tu çlodhur sa më shumë? Ka disa zak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.231Z

Ja cilat janë 200 universitetet më të mira në Europë për vitin 2016

Mbretëria e Bashkuar kryeson listën e 200 universiteteve më të mira në Europë, duke zënë çerekun e renditjes me plot 46 universitete. Universitetet e Oxford, Cambrigde dhe Imperial College London kanë marrë pikët më të larta si institucionet më të mira të arsimit në kontinent të b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama