Rezultate te kerkimit per termin: +Bien

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.434Z

Bien investimet private

Biznesi po ul investimet duke paralajmeruar renien e rritjes ekonomike dhe me pak punesim ne te ardhmen. Te dhenat zyrtare te Ministrise se Financave tregojne se investimet private ne ekonomi po bien ne menyre te vazhdueshme dhe me ritme jo te vogla. Sipas te dhenave investimet e biznesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.390Z

Përse kaq shumë meteorë bien në Siberi?

Rajoni më i madh i Rusisë duket si një magnet për meteorët, të cilët bien nga qielli dhe shkencëtarët sqarojnë arsyen. Në vitin 1908 në Tunguska të Siberisë një meteor (ose ndoshta një kometë) shpërtheu në ajër duke shkatërruar 1500 km katror  pyll. Në vitin 1947, një shi pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.567Z

Rama: Këmbanate PE bien përBerishën

TIRANË- Kreu i PS, Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit të PE, që i bëjnë thirrje palëve politike të zgjidhin sa më parë krizën, me qëllim mos pengimin e procesit të liberalizimit të vizave. Kryesocialisti shpreh keqardhje që i vetmi njeri që nuk pranoi të negociojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.630Z

Për kë bien kambanat!

Autori i Lajmit: Nga Preç Zogaj Pas ambasadorit të OSBE-së, Boch, kanë folur ambasadori i Gjermanisë, Bochart dhe ambasadori i Spanjës, Montobio. Spanja ka kryesimin e radhës të Bashkimit Europian. Gjermania është Gjermani. OSBE është shtëpia më e madhe e demokracisë në botë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.723Z

Në Dubai bien para nga qielli

Shoferët që po udhëtonin në Dubai nuk po u besonin syve, kur nisën të bien para nga qielli. Mijëra kartëmonedha me një vlerë rreth 100 euro secila nisën të bien në rrugë. Shoferët braktisën makinat dhe dolën në rrugë. Mendohet se mbi 600 mijë euro u hodhën në rrugë. Askush nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.103Z

Bien depozitat, por rriten kreditë

Ulja e normës së interesit për lekun nga Banka Qendore ka bërë që të depozitohen më pak para, por kjo nuk i ka ndalur bankat qe të ulin serish fitimin e individëve të cilët kursejnë. Në një raport të publikuar këtë të diele nga Banka e Shqipërisë nënvizohet se edhe gjatë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.169Z

Dashamir Shehi: “Po bien institucionet e shtetit”

Drejtuesi i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, e ka konsideruar vendimin e KQZ-së si një dëshmi se në Shqipëri po bien institucionet e shtetit. Ai tha se vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk ishte aq i thjeshtë, sikur të ishte vendimi për zhvillimin ose jo të zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama