Rezultate te kerkimit per termin: +Bienalen

Meta: total 462 / total_found 462 / time 0.000 / keyword[0] bienalen / docs[0] 462 / hits[0] 760 /
Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën
  • 2017-05-19

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi, ishte e ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, në një bisedë me drejtuesen Jonida Shehu, si ministre e Kulturës, për herë të parë në një rrëfim për familjen, bashkëshortin, fëmijët dhe çmimin e të qenit në politikë. Çfarë ka nd

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia
  • 2017-05-12

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia

Kosova dhe Shqipëria kanë hapur pavionet e tyre në edicionin e 57-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit në Venecia. Delegacione zyrtare nga dy vëndet kanë qënë të pranishëm në ceremonitë e hapjes së dy pavioneve respective, ndërsa nuk ka munguar për ta vizituar këtë event të r

Sheshi Nënë Tereza mbulohet nga një tapet gjigand
  • 2017-05-05

Sheshi Nënë Tereza mbulohet nga një tapet gjigand

Rreth 230 artistë nga Mesdheu mbërritën në Tiranë e bashkë me ta edhe veprat e tyre pjesëmarrëse në edicionin e 18 të Bienales së Artistëve të Rinj Mediterrane 18. Për të mikpritur artistët, në Sheshin Nënë Tereza është vendosur një tapet i madh me motive tradicionale shqiptare

Sheshi Nënë Tereza mbulohet nga një tapet gjigand (Foto)
  • 2017-05-05

Sheshi Nënë Tereza mbulohet nga një tapet gjigand (Foto)

Rreth 230 artistë nga Mesdheu mbërritën në Tiranë e bashkë me ta edhe veprat  e tyre pjesëmarrëse në edicionin e 18 të Bienales së Artistëve të Rinj Mediterrane 18. Për të mikpritur artistët, në Sheshin Nënë Tereza është vendosur një tapet i madh me motive tradicionale shqipta

No Pic available
  • 2017-05-04

Starton Bienalja e Mesdheut, takimi i parë tek Parku Rinia

Nga data 4-9 maj do të mbahet në Shqipëri Bienalja e 18 mesdhetare me 230 të rinj pjesëmarrës nga vendet e Europës dhe Mesdheut. Aktiviteti i parë u mbajt te “Parku Rinia” në kryeqytet, ku të pranishëm ishin organizatorë, përfaqësues të qeverisë, artit dhe kulturës. Ka

Kufijtë e padukshëm
  • 2017-03-25

Kufijtë e padukshëm

Në Prizren me Manray Hsu kuratori i Autostrada Biennale, i cili do ta kthejë qytetin në shtator në një Bienale arti Alda Bardhyli Eshtë një rrugë e gjatë tek e cila do të ecim gjithnjë Rruga drejt kalimit të kufijve që gjenden brenda nesh. I ulur në një nga baret, shumë pranë Shatë

No Pic available
  • 2017-03-12

Çelet në Tiranë Edicioni i Dytë i Bienales Ndërkombëtare të Akuarelit

Tirana mikpriti Edicion e Dytë të Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit, ku për pesë ditë do të shfaqen punimet origjinale të rreth 400 artistëve të njohur nga 60 vende të botës. I pranishëm në ceremoninë e hapjes të Edicionit të dytë të Bienales Ndërkombëtare të Akuarelit në