Rezultate te kerkimit per termin: +Bija

Meta: total 1000 / total_found 3814 / time 0.002 / keyword[0] bija / docs[0] 3814 / hits[0] 4583 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

No Pic available
  • 2017-06-20

Dëshmitarja e Jehovait tenton të vetëvritet, babai zbardh mesazhet në telefon

bardhet dëshmia e babait të studentes që tentoi ti jepte fund jetës duke prerë damarët. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Durrësit dhe bëhet fjalë për një vajzë 24 vjeçe. Familjarët e saj hedhin dyshime mbi dy misionare të Jehovait në qytetin bregdetar, që mund të kenë ndikuar në

Nëna kërkon vajzën e humbur prej 31 vitesh, Ardit Gjebrea e gjen!
  • 2017-06-19

Nëna kërkon vajzën e humbur prej 31 vitesh, Ardit Gjebrea e gjen!

Valentina ka ardhur në rubrikën Ka një mesazh për ty në E Diela Shqiptare, moderuar nga Ardit Gjebrea, për të kërkuar vajzën e saj të humbur prej 31 vitesh. Ajo rrëfen se ka patur një lidhje prej dy vitesh e gjysmë me një djalë, nga ku ngeli shtatzënë, por ai kërkoi abortin e f

Arti, pas fytyrës së një gruaje
  • 2017-06-19

Arti, pas fytyrës së një gruaje

Alda Bardhyli Arti i vërtetë gjithnjë është fshehur pas fytyrës së një gruajeapo të një burri. Kur Frida Kahlo humbi bashkëshortin e saj, artistin Diego Rivera, ajo e vizatoi dhimbjen kudo Tablotë e mëdha të lëna përgjysmë në studion e saj, ajo i shndërroi në piktura ku ndihej aq

No Pic available
  • 2017-06-16

Gafa e Gjendjes Civile, nënë e bijë i bën motra

Fiks Fare denoncon sesi nga një gafë e gjendjes civile, nënë e bijë bëhen motra, duke futur familjen në një qorrsokak administrativ. Rasti ka ndodhur në Paskuqan të Kamzës, ku familja Bilali denoncon se gabimi është kryer nga zyra e gjendjes civile e Paskuqanit, i cili nuk është mbyll

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje
  • 2017-06-15

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitin 1922 nga Rozë Uajlldër Llejn. Fotot kryesisht janë nga Shqipëria e Veriut. Robert Elsie Nga Robert Elsie Koleksioni fotografik i Rozë Uajlldër Llejnit Rozë Uajlldër Llejn Shkri

E motra i vdiq në duar, ajo dhe e bija kanë një kërkesë prekëse për familjen pa mama
  • 2017-06-05

E motra i vdiq në duar, ajo dhe e bija kanë një kërkesë prekëse për familjen pa mama

Ada ka ftuar bashkëshortin e tezes së saj, e cila ka ndërruar jetë, në rubrikën Ka një mesazh për ty në E Diela Shqiptare, moderuar nga Ardit Gjebrea, sepse dëshiron ta ftojë të shpërngulet së bashku me dy vajzat e tij pranë tyre në Fushë-Krujë, pasi kushtet e tyre jetësore në fs