Rezultate te kerkimit per termin: +Bilanci

Meta: total 1000 / total_found 8140 / time 0.004 / keyword[0] bilanci / docs[0] 8140 / hits[0] 9728 /
Londër, zjarri në kullën gjigande u shkaktua nga një frigorifer
  • 2017-06-23

Londër, zjarri në kullën gjigande u shkaktua nga një frigorifer

Zjarri në kullën Grenfell Tower është shkaktuar nga një frigorifer dhe veshja e ndërtesës nuk ka mundur të kalojë testet e sigurisë së kryera pas tragjedisë. Kështu është shprehur zyrtarja e policisë Fiona McCormack në një konferencë shtypi në Londër. Policia e kryeqytetit brita

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-21

Mbi 36 mijë emigrantë shqiptarë kanë marrë nënshtetësisnë italiane

Mbi 36 mijë emigrantë shqiptarë kanë marrë nënshtetësinë italiane përgjatë vitit 2016 e komuniteti shqiptar deri më 31 dhjetor të 2016 renditet i pari në numrin e përgjithshëm të komuniteteve të huaja rezidente në Itali që kanë marrë nënshtetësinë italiane. Sipas të dhënave

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-19

Shqiptarët në Itali drejt zhdukjes?

Nga Rando Devole U bënë disa vjet që numri i qytetarëve shqiptarë në Itali është në ulje. Pasi u kapërcye gjysmë milioni në fillim të vitit 2014, numri i tyre filloi të binte rregullisht deri në ditët e sotme. Sipas të dhënave të fundit të porsa botuara nga Instituti italian i st

No Pic available
  • 2017-06-19

Rritet bilanci tragjik i zjarrit në Londër

Plot 79 persona mendohet të jenë ose të vdekur, ose të zhdukur pas zjarrit që përfshiu kullën Grenfell në perëndim të Londrës. Lajmi konfirmohet nga policia, që gjithashtu shton se shifra ende mund të ndryshojë. Flakët përfshinë bllokun 24-katësh të banimit pak pas mesnate më 13

Groenland, tsunami pas një tërmeti; dëme dhe të humbur (Video)
  • 2017-06-19

Groenland, tsunami pas një tërmeti; dëme dhe të humbur (Video)

Brigjet perëndimore të Groenlandës janë goditur nga një tsunami, që autoritetet dyshojnë se duhet të ketë ndodhur pas një tërmeti me magnitudë 4. Bilanci i parë sipas autoriteteve është katër të humbur. Ndërkohë që dëmet në ndërtesa e godina janë të shumta. Në veçanti, sip