Rezultate te kerkimit per termin: +Bild

Meta: total 1000 / total_found 2569 / time 0.001 / keyword[0] bild / docs[0] 2569 / hits[0] 3488 /
No Pic available
  • 2017-06-18

Diplomati saudit vret me derën e Porsche çiklistin!

Një diplomat saudit nuk do të përballet me ndjekje penale për vrasje të pakujdesshme, pasi hapin derën e Porsche papritmas të marrë, duke goditur një çiklist 55 vjeçar, i cili vdiq më vonë në spital nga traumat e rënda në kokë. “Nuk më intereson nëse ai është një diplomat

No Pic available
  • 2017-06-17

E rrallë! Gazetat gjermane hapen sot të gjitha me të njëjtën foto dhe të njëjtin lajm

Gazetat gjermane, disa prej tyre janë më të mëdhatë në Europë, janë hapur sot të gjitha me lajmin e ndarjes nga jeta të ish-kancelarit Helmut Kohl. Foto e Kohl ka dominuar pothuasje të gjithë faqen e parë të gazetave, duke i bërë homazh një politikani, ndikimi i të cilit i tejkaloi

No Pic available
  • 2017-06-16

Ndahet nga jeta ish-kancelari gjerman Helmut Kohl

Ish-kancelari gjerman Helmut Kohl është ndarë nga jeta në moshën 87 vjeçare. Ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Ludwigshafen, në shtetin perëndimor të Rheinland-Pfalz, shkruan gazeta Bild. Kohl e udhëhoqi Gjermaninë për 16 vjet (1982-1998), duke e bërë atë kancelarin gjerman m

Gjermani, ndërron jetë ish-kancelari Helmut Kohl
  • 2017-06-16

Gjermani, ndërron jetë ish-kancelari Helmut Kohl

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare ish-kancelari gjerman Helmut Kohl. Sipas gazetës Bild në versionin online, Kohl është shuar në shtëpinë e tij në Ludwigshafen. Eksponent dhe lideri i CDU-së, kancelar nga 1 tetori 1982 deri më 27 tetor 1998, ka qenë arkitekti i bashkimit të dy g

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur
  • 2017-06-13

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur

Policia gjermane është vënë në alarm mëngjesin e sotëm, pasi një person qëlloi me armë zjarri në një stacion metroje në Unterföhring, pranë Mynihut. Ngjarja u regjistrua rreth orës 8:23. Nga të shtënat mbeti i plagosur rëndë një polic. Një dëshmitar tha për Bild se: “Ka

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)
  • 2017-05-31

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)

Mërgim Mavraj është një nga personazhet më të veçanta në grupin e kombëtares shqiptare të futbollit dhe këtë e kanë kuptuar shumë shpejt edhe në Gjermani. Mediave gjermane u ka bërë shumë përshtypje se si futbollisti shqiptar nuk ka nisur pushimet si shokët e skuadrës të Hambur

No Pic available
  • 2017-05-30

Rikthehet pasiguria, Athina mund të refuzojë këstin e kredisë

Ka zgjatur më pak se dhjetë ditë optimizmi i Athinës zyrtare për një zgjidhje favorizuese në çështjen e borxhit publik. Pas takimit të Ministrave të Financave të Eurozonës, më 22 maj ishte deklaruar se ata ndodheshin shumë afër një marrëveshje për borxhin grek, finalizimi i të ci