Rezultate te kerkimit per termin: +Bild

Total: 2640
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.357Z

"Bild" mbushi 60 vjet

Gazeta "Bild" vazhdon të ngjallë opinione të kundërta në Gjermani. Për disa, gazeta është një avokat i njeriut të thjeshtë, për të tjerë, një sinonim i propagandës.Redaktorët e "Bild" kanë qenë gjithnjë të aftë në formulimin e titujve të goditur. "Ne jemi Papë" titullonte "B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.264Z

Bild: Serbët sulmojnë Buhlerin

Gazeta më e madhe gjermane, Bild, raporton në numrin e sotëm për sulmet e mediave serbe ndaj personalitetit të Komandantit të KFOR-it, gjeneralit Erhard Buhler. Kjo, sipas Bild, për faktin që ai dashuron një kosovare, dhe është në lidhje me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.871Z

Mos hyni kurre ne sherr me Bild

Gazeta Bild eshte nje gazete bulevardeske e cilaterheq vemendjen e te gjithe gjermaneve. Nje pjese e lexojne Bild. Per te tjeret ajo mbetet nje gazete reaksionare armiqesore goja e se keqessic eshte shprehur gazetariGnter Wallraff ne fund te viteve shtatedhjete ose nje multiplikator organ demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.339Z

Bild refuzon Greqinë: Duam paratë që na takojnë

Share Kërkesa për shkurtimin e borxheve që ka Greqia ka mbërritur edhe tek investitorët e vegjël privatë. Edhe tek gazeta gjermane Bild. Por ajo refuzon. Arsyeja: në dhjetor të vitit 2011, Bild bleu bono shtetërore greke. Me një kurs të ulët, Bild mori 4815 euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.383Z

“Bild”: Përjashtoni Greqinë nga euroja

“Dëboni më në fund grekët nga euroja!”. Revista prestigjoze gjermane “Bild” ka sulmuar kështu Athinën dhe në versionin e saj online ka publikuar fotot që qarkullojnë në Greqi, me kancelaren Merkel dhe ministrin Schaeuble me un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.754Z

WIikileaks Bild nuk i ka qejf shqiptaret

Wikiliks, websajti i famshëm për publikimin e dokumenteve sekretë ka publikuar 5 milionë e-maile të shoqërise private teë analizave gjeopolitike dhe inteligjencës amerikane "Stratfor". mes këtyre miliona emaileve janë dhe disa të shef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.260Z

Bild: Mafia shqiptare hyn në Kuvendin e landit gjerman

Me kërkesë të gjashtë prej dhjetë deputetëve të grupit të AfD (Partia Alternativa për Gjermaninë e spektrit të djathtë populist gjerman) në parlamentin e Brandenburgut, të enjten është zhvilluar një takim i veçantë i grupit parlamentar. Arsyeja: një grup i çuditshëm biznesme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama