Rezultate te kerkimit per termin: +Bildunterschrift +Groszligansicht

Meta: total 1000 / total_found 2396 / time 0.001 / keyword[0] bildunterschrift / docs[0] 3164 / hits[0] 11612 / keyword[1] groszligansicht / docs[1] 2396 / hits[1] 4544 /
Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise
  • 2012-02-04

Gjykata e OKB-se vendos ne favor te Gjermanise

Gjykata me e larte e Kombeve te Bashkuara me vendimin e saj konfirmoi interpretimin juridik te Gjermanise. Qeveria gjermane ne fund te vitit 2008 i ishte drejtuar Gjykates Nderkombetare per te shqyrtuar nese vendimet e shpallura nga disa gjykata italiane per zhdemtime financiare per shkak te kri

Trysni ne rritje ndaj Putinit
  • 2012-02-04

Trysni ne rritje ndaj Putinit

Te shtunen 04.02.2012 Moska do te zbardhet. Jo ne kryeqytetin rus nuk pritet debore e re. E bardhe eshte ngjyra e levizjes se protestes Per zgjedhje te lira e cila ka lindur rreth dy muaj me pare. Pjesemarresve te mitingut te planifikuar te mbahet ne mesdite iu be thirrje te sillnin me vete sende

Ne Rumani denohet nje ish-kryeminister
  • 2012-02-04

Ne Rumani denohet nje ish-kryeminister

Per here te pare qe nga renia e regjimit komunist ne Rumani ne vitin 1989 u denua me burgim nje ish-kryeminister. Gjykata e Larte ne Bukuresht mori ne fillim te javes 30.01.2012 vendim per denimin e ish-kryeministrit te qeverise social-demokrate Adrian Nastase me dy vjet burgim per financimin ile

Jahjaga prezantohet ne Bavari
  • 2012-02-04

Jahjaga prezantohet ne Bavari

Viziten e saj te pare ne Gjermani Jahjaga e shfrytezoi edhe per tiu prezantuar nga afer disa politikaneve bavareze. Ne Parlamentin e Landit te Bavarise stacioni i pare dhe ndoshta me i lehte per te presidentja me re e Evropes u prit nga dy kolege te vjetra me pervoje Kryetarja e Parlamentit kris

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim
  • 2012-02-04

Dhuna kunder gruas ne Shqiperi - shqetesim

Duke shprehur shqetesimin per nje problem te mprehte te shoqerise shqiptare nje grup ambasadoresh te huaj qe punojne ne Tirane kane adresuar ditet e fundit ne opinionin publik nje leter te hapur ku kerkojne vemendje me te madhe nga autoritetet dhe nga shoqeria ne parandalimin dhe penalizimin e ke

Opozita siriane i kerkon OKB-se te veproje
  • 2012-02-04

Opozita siriane i kerkon OKB-se te veproje

Liga Arabe ne fillim te seances se posacme te forumit me te larte te OKB-se ne Nju Jork beri thirrje per denimin e dhunes ne Siri. Sekretari i Pergjithshem i Liges Arabe Nabil Elarabi tha se Liga do qe Keshilli i Sigurimit ta mbeshtese planin e saj te paqes. Por sado qe te kembengulin vendet arab

Te ruash vlerat dhe te mbrosh interesat - Vizita e kancelares Merkel ne Kine
  • 2012-02-03

Te ruash vlerat dhe te mbrosh interesat - Vizita e kancelares Merkel ne Kine

Bota duhej te mesohej me rritjen ekonomike te Kines pasi nuk ka asnje ceshtje te bashkesise nderkombetare ku te mos kerkohet edhe qendrimi kinez Qofte ky ndryshimi i klimes qofshin protestat e pergjakshme ne Siri apo programet atomike te Korese se Veriut dhe Iranit. Nderkohe pesha e thesarit kine