Rezultate te kerkimit per termin: +Bilisht +Sport

Meta: total 542 / total_found 542 / time 0.001 / keyword[0] bilisht / docs[0] 1655 / hits[0] 2529 / keyword[1] sport / docs[1] 16979 / hits[1] 22103 /
HISTORIA/ Sulmuesi nga Cerriku luan në skuadrën e Shumakerit
  • 2015-12-16

HISTORIA/ Sulmuesi nga Cerriku luan në skuadrën e Shumakerit

Aktivizimi i futbol listëve shqiptarë në kampionatet e huaja tashmë është bërë mjaft i shpeshtë. Por, e veçantë është historia e sulmuesit cërrikas Gentian Shkoza, të cilit duket se i ka buzëqeshur fati që të luajë për plot 15 skuadra, në njërën prej të cilave ka luajtur edh

No Pic available
  • 2014-04-23

FSHF / Vendimet e Komisionit të Disiplinës

Këto jane vendimet e Komiposionit të Disiplinës pasi u shqyrtuan ngjarjet e ndodhura në Superligën Shqiptare në javën e 29-të. 1. FK Kukësi, për hyrje me vonesë në fushën e lojës dhe sjellje të gabuar të tifozerisë së tij, dënohet me gjobë me vlerë 50.000 lekë bazuar në nenin

Nga Saranda në Shkodër, pirateria televizive lulëzon
  • 2014-03-15

Nga Saranda në Shkodër, pirateria televizive lulëzon

Fiks Fare Një vëzhgim i operatorëve kabllorë që vjedhin dhe shesin Më 11 dhe 12 mars, gazetarët e Fiks Fare kryen një vëzhgim në disa qytete të Shqipërisë për piraterinë televizive që ushtrojnë operatorët kabllorë Më 11 dhe 12 mars, gazetarët e Fiks Fare kryen një vëzh

No Pic available
  • 2013-04-10

Rilindja socialiste ne sport, eshte e vjetruar Nga Sami Metalija & Vasil Bici

Nese i hedh nje sy Rilindjes socialiste te Rames e Fidelit, gjen absurditete nga me te ndryshmet, por nuk ka asnje rresht per Rilindjen Fideliane te sportit. I vetmi togfjalesh qe lexon, eshte ky paragraf: “ne do te kthejme shkollen ne nje mjedis qe do te ofroje jo vetem arsim, por edhe edukim, le

Veleçiku dhe Albpetrol nuk ndalen në transfertë
  • 2013-04-07

Veleçiku dhe Albpetrol nuk ndalen në transfertë

Kryesuesit  e dy grupeve të kategorisë së parë nuk janë ndalur në ndeshjet e tyre, duke konsoliduar edhe më shumë shanset  e tyre për kalimin në kategorinë e parë Në grupin A, Veleçiku ka mposhtur Vorën në transfertë më rezultatin 3 me 1, duke kaluar kështu një provë të vësh

No Pic available
  • 2012-11-29

Gramozi i mbipopulluar në stërvitje, të shumtë brazilianët

Nga KRISTI LILO Gramozi i këtij sezoni  ka dalë jashtë çdo pretendimi që ka të bëjë me rikthimin në Kategorinë e Parë. Ndonëse është periudhë pushimi kolonjarët i vijojnë përgatitjet nën drejtimin e trajnerit Skënder Rustemi. Bie në sy pjesëmarrja e lartë në stërvitje, ku p

No Pic available
  • 2012-11-29

Tepelena i vijon stërvitjet, ndonëse kampionati rinis në mars

Nga ROLAND SULI Kanë kaluare disa  ditë nga përfundimi i fazës së parë për Kategorinë e Dyte, gjithsesi dhe skuadra tepelenase vazhdon stërvitjen tre here në javë. Tepelena e mbylli fazën e parë si kampione dimri në grupin Bdhe kjo gjë i ka bërë drejtuesit dhe futbollistët e tepe