Rezultate te kerkimit per termin: +Bin +Ladenit

Total: 948
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.884Z

Gjuetari i Bin Ladenit

Cili është në të vërtetë agjenti i CIA-s, i cili me punën e tij mundësoi aksionin për vrasjen e Osama Bin Ladenit? AP është pajtuar me kërkesën e CIA-s për të mos publikuar emrin e “gjuetarit” të Bin Ladenit, nga frika se ai mund të shndërrohej në shënjestër të hakmar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.613Z

Zawahri pasardhës i Bin Ladenit

Nga Express më 02 maj 2011 në ora 11:59 Pas vrasjes së Osama Bin Ladenit, njeriu numër dy i Al Qaidës, Ayman Al Zawahri, është kandidati kryesor për të marrë përsipër kryesimin e kësaj organizate terroriste. Edhe është herët të thuhet se si do të ristrukturohet Al Qaida pas vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.605Z

Familja e Bin Ladenit në Iran

Të afërmit u kryesuesit të Al Qaidës, Osama Bin Ladenit, janë duke jetuar në një kompleks të fshehtë në Iran, kanë njoftuar anëtarë të familjes. Aty jetojnë edhe bashkëshortja dhe fëmijët e tij, të cilët u zhdukën nga kampi i tij në Afganistan, pas sulmeve të 11 shtatorit 200

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.083Z

Arabia Saudite e pranoi familjen e Bin Ladenit

Arabia Saudite ka lejuar hyrjen në këtë vend të tri të vejave dhe fëmijëve të Osama Bin Ladenit, ka njoftuar gazeta arabe Ashkar Al Avsat.Duke cituar një zyrtar anonim saudit, gazeta theksoi se autoritetet në Riad janë të bindura se të vejat dhe fëmijët e Bin Ladenit nuk kanë qenë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.970Z

Al Qaeda konfirmon vdekjen e Bin Ladenit

Nga Express më 06 maj 2011 në ora 16:25 Përmes një deklarate në internet grupi terrorist Al Kaida ka konfirmuar vdekjen e Osama bin Ladenit, kreut të kësaj organizate. Deklarata është publikuar në forumet e xhihadistëve. Lajmi bëhet i ditur nga Site Intelligence, një grup sigurie, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.980Z

Senati përshëndet vrasjen e Bin Ladenit

Nga Express më 07 maj 2011 në ora 12:52 Senati amerikan ka votuar njëzëri për të lavdëruar forcat amerikane, për operacionin e suksesshëm gjatë të cilit u vra udhëheqësi i Al-Qaedes, Osama bin Ladeni, në Pakistan. Vdekja e tij ndodhi ndërkohë që administrata e presidentit Barac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.047Z

Pakistan, dëbohet familja e Bin Ladenit

Familja e Osama bin ladenit është dëbuar nga Pakistani. Zyrtarët thanë se tre vejushat e Bin Ladenit dhe fëmijët e tij, kanë udhëtuar me aeroplan për në Arabinë Saudite, sot herët në mëngjes. Pakistani e kishte burgosur fam

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama