Rezultate te kerkimit per termin: +Bindja

Meta: total 1000 / total_found 2700 / time 0.001 / keyword[0] bindja / docs[0] 2700 / hits[0] 2855 /
Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)
  • 2019-02-15

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)

Gjyqtari i Apelit, Skënder Damini, i cili vendosi së bashku me dy kolegë të tij për rrëzimin e vendimit për burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe dënimin e tij me vetëm 25 vite burg, ishte kryefjala e ditës së sotme. Kjo, pasi nga kontrolli i FNSH në banesën e gjyqtarit në Fark

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë

Aleatët e PD-së kundër bojkotit; Mediu: Opozita të kthehet në Kuvend
  • 2019-01-12

Aleatët e PD-së kundër bojkotit; Mediu: Opozita të kthehet në Kuvend

Aleatët historikë të demokratëve nuk e mbështesin opsionin e rikthimit të bojkotit parlamentar. Qëndrimin kundër, kreu i republikanëve Fatmir Mediu pritet ta shprehë edhe në mbledhjen më të afërt të opozitës së bashkuar, ku do të merret edhe vendimi zyrtar. Mendoj që kauza e opoz

Ndryshimet në qeveri, Kryemadhi: Qeveria ra për shkak të skandaleve
  • 2018-12-28

Ndryshimet në qeveri, Kryemadhi: Qeveria ra për shkak të skandaleve

Monika Kryemadhi ka komentuar ndryshimet në qeverinë Rama 2, duke thënë se sot ra qeveria e Surrelit dhe jo qeveria e shqiptarëve. Kryetarja e LSI-së, në një dalje për mediat, i bëri thirrje Ramës se tani është radha jote për tu larguar, që shqiptarët të kenë një jetë më të mir

Mema: Fatin e kemi pasur kundër, shpresojmë të na rikthehet
  • 2018-12-21

Mema: Fatin e kemi pasur kundër, shpresojmë të na rikthehet

Fati ka qenë kundër Tiranës, por një ditë do të kthehet ti buzëqeshë bardhebluve, madje duke nisur që nga sfida me Flamurtarin. Kjo është bindja e trajnerit të kryeqytetasve, Ardian Mema, i cili është i ndërgjegjshëm së në Superiore mund të mposhtësh këdo, ashtu si mund të dor

Komuniteti rom thyen tabutë, 420 fëmijë regjistrohen në shkollë
  • 2018-12-20

Komuniteti rom thyen tabutë, 420 fëmijë regjistrohen në shkollë

Rreth 420 nxënës u janë shtuar 8 shkollave në Fushë-Krujë gjatë dy viteve të fundit, nga të cilët 50% i përkasin komunitetit rom dhe egjiptian, ndërsa gjysma tjetër komunitetit në mazhorancë. Këta fëmijë janë ulur për herë të parë në bankat e shkollës, pavarësisht se janë

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit
  • 2018-11-30

Ngërçi i kreditimit, ekspertët: Shkak, kërkesa e pakët e biznesit

Edhe pse ekonomia është rritur me mbi 4% këtë vit, tregu financiar nuk ka shfaqur të njëjtin entuziazëm. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se kredia për ekonominë ka rënë me 160 milionë euro në terma vjetorë, duke dëshmuar se ekonomia ka një ngërç. Spiro Brumbu