Rezultate te kerkimit per termin: +Birmani

Total: 306
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.945Z

Obama mbështet demokracinë në Birmani

Gazeta ShqipDiplomacia Procesi i reformave demokratike dhe ekonomike në Birmani mund të çojë në “shanset e një zhvillimi të pabesueshëm”, tha Obama pas takimit me politikanët në vend. Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë një vizite në Birmani i ka premtuar qeverisë mbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.966Z

SHBA emëron ambasador në Birmani

Presidenti amerikan, Barak Obama e ka emëruar Derek Miçellin si ambasadorin e parë të vendit të tij në më shumë se 20 vjet në Birmani, një shenjë kjo që shënon rifillimin e marrëdhënieve të plota diplomatike. Obama ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.231Z

Birmani/Zgjedhje me mashtrime te shumta

09-11-2010 / Gazeta 55 Ne Birmani te dielen pas 20 vitesh u zgjodh nje parlament i ri. Te pakten 27 milione qytetare me te drejte vote ishin thirrur nga junta ushtarake per votime. Opozita pohon se zgjedhjet nuk ishin te lira. Pas mbylljes se lokaleve zgjedhore ne Birmani ka filluar numerimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.404Z

Në Birmani fillon referendumi i kontestuar

Në Birmani megjithë katastrofën e shkaktuar një javë në parë nga stuhia tropikale "nargis", ka filluar referendumi për një kushtetutë të re. Në pjesën më të madhe të vendit janë hapur lokalet e votimit. Të përjashtuara nga votimet për referendumin janë vetëm rajonet e prekura m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.111Z

Birmani hapen qendrat e votimit

Hapen qendrat e votimit ne Birmani per zgjedhjet te cilat konsiderohen nje farse nga Perendimi. Ne keto zgjedhje nuk merr pjese liderja e opozites Aung San Suu Kyi fituesja e Nobelit per Paqe per shkak se ndodhet ne arrest shtepiak.29 milione votues priten ne 40 mije qendra votimi.Zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Birmani Zgjedhje me mashtrime te shumta

Pas mbylljes se lokaleve zgjedhore te dielen ne mbremje 7.11. ne Birmani ka filluar numerimi i votave. Por opozita dhe kandidatet e pavarur ankohen qysh tani per manipulime dhe mashtrim ne zgjedhje. Si per shembull U Tin Aye nga Partia Demokratike e Birmanise Ka shume forma te ndryshme te mashtrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.134Z

Birmani, treni përfshihet nga flakët, 25 të vdekur

Gazeta ShqipNjë tren i ngarkuar me benzinë doli sot nga shinat në Birmani duke shkaktuar një zjarr masiv, që la të vdekur 25 njerëz dhe plagosi rëndë edhe dhjetëra të tjerë. Sipas informacioneve të publikuara në faqen zyrtare të internetit të Ministrisë së Informacionit  treni i c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama