Rezultate te kerkimit per termin: +Birmanin

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.671Z

Kinë, tërmet 5.4 ballë, viktima

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe 120 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti 5,4 ballë të shkallës Richter në jugperëndim të Kinës, në kufi me Birmaninë. Lajmin e ka bërë të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.668Z

Kinë, tërmet 5.4 ballë, të paktën 7 të vdekur

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe 120 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti 5,4 ballë të shkallës Richter në jugperëndim të Kinës, në kufi me Birmaninë. Lajmin e ka bërë të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.670Z

Kine termet 5.4 balle viktima

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe 120 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti 5,4 ballë të shkallës Richter në jugperëndim të Kinës, në kufi me Birmaninë. Lajmin e ka bër&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.294Z

Ban Ki Moon viziton Birmaninë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki- Mun ka deklaruar se do të vizitojë Birmaninë ku do të takojë lideren pro-demokracisë Aung San Su Ki. Ban Ki Moon tha se pret të vizitojë Birmaninë më 29 prill. Njoftimi i tij vjen në t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.711Z

Ban Ki Moon takon kreun e Birmanisë

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Mun, ka zhvilluar bisedime me presidentin e Birmanisë, Thein Sein, në rezidencën zyrtare të këtij të fundit. Dy udhëheqësit janë dakorduar që OKB-ja të ndihmojë Birmani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.848Z

Birmani te pakten 75 te vdekur nga termeti

Janë të paktën 75 të vdekur dhe 110 të plagosur pasojat e një tërmeti 6.8 ballë të shkallës Richter në kufi me Birmaninë dhe Tajlandën. Lajmin e kanë bërë të ditur burime zyrtare. Pjesa më e mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.846Z

Tërmet në Birmani, 40 viktima

Nga një tërmet i fuqishëm që ka goditur Birmaninë kanë humbur jetën më shumë se 40 persona. Burimet zyrtare në Birmani njoftuan për 48 të plagosur dhe 244 shtëpi, 14 manastire budiste e nëntë ndërtesa qeveritare të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama