Rezultate te kerkimit per termin: +Bisedime

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.731Z

Kerry bisedime ne Gjermani

Kerry bisedime ne Gjermani E marte 26 Shkurt 2013 1013 Kerry bisedime ne GjermaniJohn Kerry zhvillon sot bisedime ne Berlin ne turneun e tij te pare jashte shtetit si sekretar shteti Diskutimet pritet te perqendrohen ne krizen ne Siri dhe programin berthamor te diskutueshem te Iranit Perve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.406Z

"Bisedime shtesë për Kosovën"

Ministrat e Jashtëm të Indisë, Kinës dhe Rusisë kanë kërkuar rifillimin e bisedimeve mes udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë lidhur me mosmarrëveshjet për statusin.  "Rusia, India dhe Kina bëjnë thirrje për bisedime mes Prishtinës dhe Beogradit, brenda kornizës së l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.681Z

SHBA Bisedime me talebanet

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates konfirmoi zërat mediatikë se mes Departamentit të Shtetit dhe talebanëve në Afganistan, po mbahen bisedime paraprake. “Në bisedime janë përfshirë edhe disa shtete të tjera që kan&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.158Z

Ozil ende në bisedime

Ylli i Werder Bremenit, Mesut Ozil ka refuzuar njoftimet se tashmë ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës në klub. Në javët e fundit ai ka zhvilluar bisedime me drejtuesit e klubit rreth marrëveshjes së re, pasi ajo aktualja i skadon më 2011. Një numër i klubeve të mëdha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Bisedime me zor

Pasi Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ta thotë fjalën për ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës, Prishtina dhe Beogradi do të ulen në tryezën e negociatave. Ky zhvillim i ri politik tashmë nuk kontestohet nga askush. Por ajo që mbetet e paqartë është se si do të ulen palët p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.938Z

ACR thirrje per bisedime

Kompania e kromit qe menaxhon minierat e Bulqizës u ka bërë thirrje minatorëve të futen në bisedime për të zgjidhur problemet e tyre. Permes nje mesazhi derguar sot drejtuesit e kompanise kerkojne bisedime te drejteperdrejta me punetoret dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.635Z

Yanukovych, sërish bisedime me opozitën

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovych, po zhvillon bisedime të reja me udhëheqësit e opozitës. Disa liderë të grupeve parlamentare po marrin pjesë në bisedime, njofton presidenca, trasnmeton BBC. Takimi vjen pasi demonstruesit kanë sulmuar Ministrinë e Energjisë në Kiev. Më herët,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama