Rezultate te kerkimit per termin: +Bisedimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.315Z

Filluan bisedimet ne Gjeneve

Nga Express me 06 dhjetor 2010 ne ora 1308 Bisedimet mes Iranit dhe gjashte fuqive boterore rreth programeve berthamore te Teheranit filluan sot ne Gjeneve. Keto jane bisedimet e para ne me shume se nje vit. Shefja e diplomacise evropiane Catherine Ashton po drejton ekipin negociator te perbere n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.798Z

SHBA Mbeshtesim bisedimet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbështetur që në fillim procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, që ndërmjetësohet nga BE. Nga Brukseli, zëvendësndihmës sekretari amerikan i shtetit, Filip Riker, u shpreh optimist p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.290Z

SHBA-Rusi: bisedimet produktive

Gjenevë - Bisedimet rreth çarmatosjes bërthamore kaluan mëse pozitivisht midis Shteteve të Baashkuara të Amerikës dhe Rusisë. Kryetari i palës Amerikane që mori pjesë në Gjenevë në takimin dypalësh, në deklaratën që bëri ditën e sotme, tha bisedimet patën përparime dhe se po p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.274Z

Mustafa Referendum per bisedimet

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa kërkon që qytetarët të japin verdiktin e tyre nëse duan ose jo bisedime politike me Serbinë. Kjo do të realizohej sipas Mustafës përmes referendumit, ku qytetarët do të shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.681Z

Bisedimet bërthamore me Iranin

Agjencia bërthamore e OKB-së thotë se bisedimet me Iranin mbi programin bërthamor të Teheranit janë shtyrë deri më 8 shkurt. Bisedimet ishin planifikuar fillimisht për më 21 janar, një ditë pasi Irani dhe fuqitë botërore duhet të fillonin zbatimin e një marrëveshjeje bërthamore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.387Z

Bisedimet e padefinuara

Analistet politike thone se me idete lidhur me perfshirjen e aktoreve nderkombetare ne bisedimet e ardhshme ndermjet Prishtines e Beogradit ka nisur te pergatitet terreni per nje marreveshje konkrete ndermjet paleve lidhur me formen e lehtesimit te ketij procesi. Megjithate shumecka thuhet se mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.011Z

Bisedimet serbet optimiste

Delegacionet nga Prishtina dhe Beogradi nisën ditën e dytë të dialogut në Bruksel. Njësoj si një ditë më parë, Edita Tahiri, kryesuesja e palës kosovare, shmangu daljen para gazetarëve, të cilët morën informata kontradiktore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama