Rezultate te kerkimit per termin: +Biznes +Blegtoral

Meta: total 83 / total_found 83 / time 0.000 / keyword[0] biznes / docs[0] 15827 / hits[0] 22317 / keyword[1] blegtoral / docs[1] 502 / hits[1] 631 /
RRUGA E VJETËR E VERIUT, PA MAKINA DHE TURISTË
  • 2016-06-11

RRUGA E VJETËR E VERIUT, PA MAKINA DHE TURISTË

NDUE DEDAJ Deri para shtatë vitesh ishte ajo rruga e kombit, edhe pse nuk thirrej kështu, e vetmja nëpër të cilën mund të shkohej në Kosovë e më tej. E njohur ndryshe dhe si rruga e Qafës së Malit, është kredhur e gjitha në heshtje. Gjurmët e së djeshmes janë të pakta, ato më shu

Ahmetaj Skeme kompensimi per fermeret doganat sherbim 24 ore
  • 2016-05-03

Ahmetaj Skeme kompensimi per fermeret doganat sherbim 24 ore

Tirane 2 maj 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj paraqiti ndryshimet ne skemen e kompensimit te fermereve per te lehtesuar dhe mbeshtetur sektorin e bujqesise per te cilat tha se erdhen pas nje konsulte brenda qeverise edhe me aleatet ne qeveribr br Ne nje dalje te posacme per mediat ng

Një tjetër hap për lehtësimin dhe mbështetjen e sektorit bujqësor dhe blegtoral
  • 2016-05-02

Një tjetër hap për lehtësimin dhe mbështetjen e sektorit bujqësor dhe blegtoral

Deklaratë për Shtyp e ministrit të Financave, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Edhe sot një lajm tjetër të mirë për ekonominë, por në rastin konkret për sektorin e bujqësisë. Në vazhdën e paketës të vitit 2014 për bujqësinë, të iniciuar nga kryeministri Rama, ku arritëm të krij

Ahmetaj Skeme kompensimi fermereve doganat sherbim 24 ore
  • 2016-05-02

Ahmetaj Skeme kompensimi fermereve doganat sherbim 24 ore

Tirane 2 maj 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj paraqiti ndryshimet ne skemen e kompensimit te fermereve per te lehtesuar dhe mbeshtetur sektorin e bujqesise per te cilat tha se erdhen pas nje konsulte brenda qeverise edhe me aleatet ne qeveribr br Ne nje dalje te posacme per mediat ng

Zef Preçi:  Shqipëria po eksporton sikur të jetë koloni
  • 2016-04-02

Zef Preçi: Shqipëria po eksporton sikur të jetë koloni

Publicisti dhe eksperti i ekonomisë në këtë intervistë për Javanews shprehet për të ashtuquajturin model aktual të ekonomisë shqiptare. Është propagandë bajate ajo që po thotë qeveria Rama, thotë ai- për një ekonomi që punon dukshëm nën kapacitet, me një borxh publik tejet m

Kolonat ideale të ekonomisë
  • 2016-02-29

Kolonat ideale të ekonomisë

STEFAN PINGULI Vitet e fundit më së shum ti kemi parë qeveri dhe kryeministra të fokusuar këmbë e kokë te të ardhurat që nxirren nga doganat apo tatimet. Të njëjtët i kemi parë edhe të pushtuar nga tendenca e privatizimeve, shpesh të nxituara e të rrëmujshme dhe shumë më shpesh t

No Pic available
  • 2015-11-02

Bujqësia shqiptare, sa larg rrugës së zhvillimit

Dr. Enriko Ceko Bujqësia po trumbetohet kohët e fundit si sektori që mund të shërbejë si motorri i ekonomisë shqiptare. Vërtet që kjo është një mundësi e mirë, duke marrë për bazë idenë që në këtë sektor të përdoren teknologji bashkëkohore, aplikime të shkencës në praktik