Rezultate te kerkimit per termin: +Bizneseve

Meta: total 1000 / total_found 15668 / time 0.007 / keyword[0] bizneseve / docs[0] 15668 / hits[0] 22209 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Basha shpjegon skemën e ekonomisë: Do ulim TVSH që vitin e parë

Perballë gazetares së ekonomisë Aurora Sulçe,  kryetari i PD, Lulzim Basha ka shpejguar skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve. Basha tha se do të ulë TVSH që vitin e parë të ardhjes në pushtet.  Aurora Sulçe: Ku do i gjeni paratë zoti Basha dhe për të ulur t

No Pic available
  • 2017-06-18

Veliaj: Basha i vetmi kryetar bashkie që i dha vetes leje për shtesë kati

Nga Vora ku morri pjesë në takimin elektoral të Partisë Socialiste, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kërkoi votën e zgjedhësve për Edi Ramën, si e vetmja garanci për vijimin e reformave të nisura dhe si i vetmi aleat i pushtetit vendor në realizimin e projekteve që zhvill

No Pic available
  • 2017-06-18

Negociata Arabi Saudite-Izrael. A po vjen fundi i konfliktit në Palestinë?

Arabia Saudite dhe Izraeli po negociojnë vendosjen e lidhjeve ekonomike midis tyre, raportoi Times të shtunën. E përditshmja britanike citon burime arabe dhe amerikane, të cilat thonë se dy armiqtë më të vendosur të Iranit do të fillonin me lejimin e bizneseve izraelite në Gjirin Persik

No Pic available
  • 2017-06-18

Çun i mirë Luli, mbajeni fotografinë, Basha-Ramës: Pse kë do mbajmë? Tënden?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u tregoi banorëve të Peqinit efektet e planit të tij ekonomik dhe u kujdes ti sqarojë nga afër se nuk do të ketë marrëveshje pas 25 qershorit me atë që e cilëson Republikë të vjetër. Basha: E keni parë që thotë; është çun i mirë Luli,

No Pic available
  • 2017-06-18

Basha vendos pullat fiskale në Kamzë: Nëse hyn Tatimor, burg!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet me bizneset e vogla në Kamzë. Gjatë bashkëbisedimeve ai theksoi programin ekonomik, ku tatimori nuk do të lejohet të ushtrojë presion ndaj bizneseve Basha:  Më 25 qershor do të përfundosh një herë e mirë nga terrori i t

Veliaj: PS fokus të rinjtë, stazhe të paguara nga bashkia pranë bizneseve për 6 muaj
  • 2017-06-18

Veliaj: PS fokus të rinjtë, stazhe të paguara nga bashkia pranë bizneseve për 6 muaj

Në kuadër të takimeve elektorale, kryebashkiaku Erion Veliaj i shoqëruar dhe nga kryeministri Edi Rama dhe kandidatët për deputetë të PS për Tiranën, zhvilluan një takim entuziast me të rinjtë e FRESSH-it. Veliaj deklaroi se Partia Socialiste ka treguar një kujdes të veçantë për t

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë
  • 2017-06-16

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin