Rezultate te kerkimit per termin: +Biznesi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.498Z

Biznesi me kryeministrin

Biznesi me kryeministrin E premte 15 Mars 2013 1542 Biznesi me kryeministrin Nje takim per prezantimin e 2 reformave ne fushen e autorizimeve dhe ate te inspektimit eshte shfrytezuar nga biznesi per te njohur kryeministrin me problemet qe po perballen kohet e fundit Shqetesimi kryesor per shoqa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.793Z

Biznesi dhe amnistia fiskale

Fatos Çoçoli Një pjesë shumë e rëndësishme e paketës së ndihmës për komunitetin e biznesit është amnistia fiskale. Qeveria e nisi, duke vendosur një taksë 10 për qind mbi kapitalet e sipërmarrjes që janë regjistruar, por që nuk kanë deklaruar burimin. Biznesi shqiptar tashmë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.159Z

Biznesi rikthen fajdet

brbrNje nga problemet me te prehta qe po kalon biznesi eshte tkurrja e kreditimit per shkak te kritereve te Forta qe kane vendosur bankat nje fakt ky i cili mban pezull investimet ne ekonomi Per kete arsye biznesi vijon te shikojne si shpetim kredimarrjen ne tregun informal ose e e thene ndryshe pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.793Z

Biznesi, apel politikës

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë deklaron se pengesa me e madhe qe biznesi shqiptar ka hasur gjate vitit 2010 ka qene mosmiratimi i Gjykatës Administrative nga politika shqiptare. Kryetari i kësaj dhome Nikolin Jakaj, i bën thirrje politikes qe te miratoje edhe draftet e propozuara nga biznesi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.433Z

Biznesi ngrin investimet

Të dhënat zyrtare tregojnë se biznesi ka ngrirë investimet. Sipas Bankës së Shqipërisë në tre muajt e parë të vitit importi i mallrave kapitale, makinerive dhe pajisjeve që përdoren për investime ka rënë me 22 për qind, krahasuar me fillimin e vitit të kaluar. Biznesi thotë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.163Z

Dogana, ankohet biznesi

Biznesi ankohet se cmimet reference, qe perdorin doganat per mallrat e importit, shpeshhere shmangen nga kostoja reale e produkteve duke i ngarkuar ato me kosto shtese.  “Transporti i konteniereve kushton 1 mije euro ne paguajme reference per tre mije euro”, u shpreh Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.362Z

10 këshilla biznesi

Kurse sa më shumë para që të mundesh para se të filloshGjithëmonë e më shpesh bizneset e reja po hapen gati pa asnjë lek të kursyer, duke marrë hua në bankë apo tek të njohurit. Kur hap një biznes të ri optimizmi është i lartë dhe mendohet se borxhet do të paguhen me të ardhurat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama