Rezultate te kerkimit per termin: +Bjellorusia

Meta: total 1000 / total_found 1423 / time 0.000 / keyword[0] bjellorusia / docs[0] 1423 / hits[0] 1837 /
Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas
  • 2019-02-15

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas

Lautaro Martinez bëhet sërish protagonist te Interi, pasi ashtu si ndaj Parmës të dielën, vendosi fatin e takimit edhe mbrëmjen e sotme në Europa League, ku zikaltrit fituan minimalisht 1-0 ndaj Rapidit të Vjenës, në Allianz Stadion. Problemet e shpërthyera me ish kapitenin Mauro Icardi,

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë
  • 2019-01-07

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)
  • 2019-01-07

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v

Foto e Florion Gogës tek fotot e vitit të REUTERS
  • 2018-12-12

Foto e Florion Gogës tek fotot e vitit të REUTERS

Një foto e parlamentit shqiptar, ku anëtarët e opozitës kanë hedhur miell në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë një sesioni parlamentar, renditet si një ndër fotot e vitit nga REUTERS. Fotoja është realizuar nga fotografi Florion Goga dhe mban datën 12 prill 2018. Nuk është hera

No Pic available
  • 2018-12-02

Euro 2020/ Shqipëria peshkon Francën, Kosovë-Angli dhe derbi ballkanas

Në Dublin të Irlandës, ka marrë udhë edhe Euro 2020, pasi është hedhur shorti i fazës së grupeve të eliminatoreve, ku 55 Përfaqësueset europiane njohën kundërshtarët e tyre. Fati vendosi që Kombëtarja Shqiptare të shortohej në grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë,

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë
  • 2018-11-21

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë

Kualifikimi i Kosovës në play off-in e Euro 2020 nëpërmjet Nations League ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare, të cilat i kanë kushtuar një hapësirë të rëndësishme fitores së thellë të dardanëve me shifrat 4-0 ndaj Azerbaixhanit. Me Kosovën në Ligën D janë kualifi

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë
  • 2018-10-15

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë

Spanjë-Angli, është sfida-vitrinë e Nations League, që do të transmetohet në orën 20:45 në Supersport, e ku do të jetë e gjithë vëmendja e të apasionuarve pas futbollit. Në Benito Villamarín, La Furia Roja ka një mundësi të artë për të siguruar vendin e parë në Grupin 4 të L

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama