Rezultate te kerkimit per termin: +Bjeshkt

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Hodhi cigaren pa kujdes, akuzohet për zjarrvënie

Kuks Nj pakujdesi i ka kushtuar prangosjen nj 38-vjeari nga Kuksi, i cili akuzohet se i ka vn zjarrin nj pylli pran fshatit t tij. Irfan Biba, lindur n fshatin Kollovoz, u shoqrua t premten n mbrmje n Komisariatin e Policis s Kuksit, pasi akuzohet se me an t nj cigareje t hedhur pa kujdes ka shkakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Plagoset në bjeshkë i riu, rrezikon jetën

Mirdit Nj 24-vjear nga Mirdita sht plagosur mesditn e djeshme nga persona ende t paidentifikuar nga policia. Kjo e fundit bn t ditur se i plagosuri sht Taulant Lleshi, gjendja e t cilit sht rnduar s teprmi gjat transportimit pr n spital. Sipas policis, ngjarja ka ndodhur n vendin e quajtur Bjeshkt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Piktori Përvathi në Galerinë e Arteve

Deri n datn 30 qershor rreth tridhjet vepra t piktorit Pash Prvathi do t jen t ekspozuara n Galerin Kombtare t Arteve n Tiran. Ekspozita vetjake ktij piktori ofron punime t realizuara gjat tri viteve t fundit 2007-2010. N kto vepra dominon peizazhi lirik – natyra shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Për një princ patriark të rapsodisë

Mark Mesuli sht studiues i zellshm dhe ndriues i disa figurave t shquara t krahins s Puks dhe t Mirdits. Libri “Princi i rapsodis shqiptare” prej 440 faqesh sht i katrti n serin e botimeve t tij q synon t’i vazhdoj edhe disa t tjera n t ardhmen. Frrok Haxhia sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.362Z

Mbrojn nderin dhe dinjitetin e hekurudhs

Nga Hamdi Jupe Kto dit puntort trima t hekurudhave tona, prkatsisht ata t stacionit t trenit n Tiran, u ndeshn dhmb pr dhmb me armikun e klass, kt her aktivist t Aleancs Kuq e Zi, mu n bulevardin Zogu i Par n Tiran, n hyrje t stacionit. Aktivistt faqezinj kishin shkuar atje me fjali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Nga Bjeshkët e Nemuna te mermerët e Akropolit

Nuk sht as udhtim eksplorues as turistik, por udhtim me poezin e Marash Mhillit n nj prmbledhje t re, “Fjala thrret fjaln”, dal n qarkullim ditt e fundit. E mora n dor me sigurin se n t do t gjeja poezi t arrir, t vrtet, ngase autori ka nj jet t pandar nga fjala artis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama