Rezultate te kerkimit per termin: +Bjeshkve

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.660Z

Ardhja në këtë botë

Jam lindun në mjedis të rruzullit toksor në nji familje blegtorësh gjysë-nomadë, por jo në nji grazhd bagtishë: linda në nji pyllë. Nuk e mbajë ndërmend diten që kam le se nuk jam aqi mendëshem, e në të vertetë nuk e dij as sot, por kam besue symbyllas shka më kan thanë të tjerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Imami në Tropojë: Ushtria, ura për shfrytëzimin e turizmit

Imami përuron 3 ura Bejli në komunën Margegaj Nj vepr modeste, por shenj dhe simbol i nj marrdhnieje t shklqyer t komunitetit tropojan dhe Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Tri ura t ndrtuara nga ushtria prgjat aksit t rrugs Dragobi - erem t komuns Margegaj, Tropoj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Rrugët turistike, asfaltohen 5 km e parë të aksit Bajram Curri - Valbonë

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, inspektoi punimet Rrugt drejt destinacioneve turistike jan kthyer n prparsi t Ministris s Transporteve, me qllim lehtsimin e udhtimit drejt tyre. Nj pjes e mir e tyre jan rehabilituar dhe asfaltuar e duke ofruar komoditet pr t gjith turistt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.634Z

Kryeministri: 5 miliardë lekë investime në Himarë

Kryeministri Sali Berisha edhe kt vit ka zgjedhur bregdetin e Jugut pr tpushimet e tij, por prsri pa u shkputur nga prurimi i veprave infrastrukturore. Ndalesa e radhs ishte n Pilur t Himars, ku ai pruroi lotin e par prej 4 km q do t lidh Pilurin me detin, me vler 45 milion lek.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.697Z

Mustafa Kruja i flet Shkodrës ditën e flamurit

Në 13-vjetorin e pavarësisë Mustafa Kruja, me statusin e prefektit të Shkodër me qeverinë e F. Nolit, mban këtë fjalim. Botohet për herë të parë Zotnij,Sod të gjithë Shqiptarët, qi jetojnë n'Atdhe të vet, ase në nji dhe të lirë, kremtojnë të tremdhetën vjetë të shpëtimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Ish-Kinostudio i ka fshehur filmat e Kosovës!

Kineastët nuk deskualifikohen: Jeni komunistë! Kosova ka nj histori filmi gati 50-vjeare, q na e tregon Gani Mehmetaj si nj valvul nostalgjie e ndrtuar pr jetn brenda Kosovafilm dhe pse ishin nn regjimin serb. Rreth 35 filma artistik e dokumentar, t xhiruar dhe 200 filma t impor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Nga Bjeshkët e Nemuna te mermerët e Akropolit

Nuk sht as udhtim eksplorues as turistik, por udhtim me poezin e Marash Mhillit n nj prmbledhje t re, “Fjala thrret fjaln”, dal n qarkullim ditt e fundit. E mora n dor me sigurin se n t do t gjeja poezi t arrir, t vrtet, ngase autori ka nj jet t pandar nga fjala artis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama