Rezultate te kerkimit per termin: +Bled

Meta: total 188 / total_found 188 / time 0.000 / keyword[0] bled / docs[0] 188 / hits[0] 257 /
Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama
  • 2019-01-22

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama

Fiks Fare denoncoi veprimet e Hipotekës së Durrësit, e cila ka sorollatur një qytetar për më shumë se 6 vjet. 300 herë ka shkuar qytetari në sportelin e hipotekës së Durrësit dhe asnjëherë nuk i dhanë zgjidhje problemit të tij. Në fund, qytetari ankohet në Platformën e Bashkëqev

12 gazetarët që kërkuan azil, Unioni: 34 ikën me lotari apo shtetësi të huaj
  • 2018-09-06

12 gazetarët që kërkuan azil, Unioni: 34 ikën me lotari apo shtetësi të huaj

Gazetarë shqiptarë të detyruar nga një sërë kushtesh që përkthehen në pasiguri për veten dhe familjen po i kthejnë gjithnjë e më shumë sytë nga azili. Në Shqipëri numërohen rreth 2600 gazetarë. Janë 12 gazetarë që kanë përfituar apo janë duke ndjekur procedurat, si dhe 34 t

Neritan Liçaj, i shndërruar nga Makbethi!
  • 2018-02-05

Neritan Liçaj, i shndërruar nga Makbethi!

“Vend i mjerë, trembet kur sheh veten/ E kishim nënë dhe na u bë varr!/Ku s’qesh veç buza e ndonjë të marri.” Këto rreshta të Makbethit shprehin forcën e kësaj tragjedie që vijon të vendoset në skenë prej kaq vitesh. Aktori Neritan Liçaj që ka rolin kryesor në vep

Ja tre kandidatët që përmbushin kriteret për kryeprokuror (Emrat)
  • 2017-12-15

Ja tre kandidatët që përmbushin kriteret për kryeprokuror (Emrat)

Nja nga kandidatet për postin e kryeprokurorit, Arta Marku Vetëm Arta Marku, Ferdinand Elezi dhe Ermira Tafani plotësojnë, sipas komisionit të ligjeve, kriteret formale për kryeprokuror të përkohshëm. Deputetët e Komisionit të Ligjeve shqyrtuan dokumentacionet e ardhura nga inspektorati

No Pic available
  • 2017-09-06

Daçiç: Shpresoj se do të hyjmë në BE përpara se të ndahet

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi sot në Bled të Sllovenisë, se duke pasur parasysh rrethanat ekzistuese, Bashkimi Evropian duhet të arrijë pikë pozitive dhe se Ballkani Perëndimor është vendi ku mund të arrihet kjo. Ai tha se për BE-në, është e rëndë

Bushati takon homologun turk, biseda për linjën ajrore shqiptare
  • 2017-09-05

Bushati takon homologun turk, biseda për linjën ajrore shqiptare

Krijimi i linjës ajrore shqiptare me ndihmën e Turqisë, një nismë kjo e bërë publike muaj më parë nga Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, ka qenë në qendër të diskutimeve të takimit që ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati zhvilloi me homologun e tij turk Mev

No Pic available
  • 2017-09-05

Mogherini: Dialogu Kosovë-Serbi ka përjetuar ngërç

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se është synim i saj personal që në dy vjetët e ardhshëm të shohë përparim konkret të të gjithë Ballkanit perëndimor kah strukturat evropiane.  Duke folur në Forumin Strategjik në Bled të Sllovenisë